ظریف در پاسخ به مجری العربیه :

خواهان روابط حسنه با تمام کشورهای عربی هستیم / برای سفر به عربستان آماده ام

آفریقا و خاورمیانه

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد ما خواهان برقراری ثبات و امنیت در منطقه هستیم و برای برقراری روابط حسنه با کشورهای عربی تلاش می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه العربیه در حال برگزاری نشستی در خصوص ویژگیهای نهایی حل بحرانهای خاورمیانه با حضور برخی مقامات خارجی از جمله دکتر ظریف وزیر  خارجه جمهوری اسلامی ایران است.

ناصر جوده وزیر خارجه اردن تاکید کرد ما بر ضرورت حل دیپلماتیک موضوع هسته ای  ایران تاکید می کنیم . وی از توافق هسته ای اخیر در خصوص موضوع هسته ای ایران حمایت کرد.

دکتر ظریف وزیر خارجه ایران در این نشست گفت من اولین سفر عربی خود را به کشور عراق انجام دادم(مجری العربیه : به کشور همپیمان خود رفتید) به اردن، عمان، سوریه و لبنان رفتم تا درباره اوضاع خاورمیانه گفتگو کنیم.

وی افزود ما خواهان برقراری ثبات و امنیت در منطقه و پایان خشونتها هستیم و برای برقراری روابط حسنه با کشورهای عربی تلاش می کنیم.

وزیر خارجه ایران خاطر نشان کرد برای سفر به عربستان سعودی در هر زمانی آماده  است.

وی گفت ما به روابط حسنه و خوب با همسایگان خود اهتمام داریم و معتقدم مسئله هسته ای، نقطه شروع و گشایش است و هیچ کس نباید در این خصوص نگرانی داشته باشد.

ظریف افزود ایران با غرب درباره موضوع هسته ای توافق کرد، چرا برخی کشورهای منطقه از این مسئله نگران هستند.پ

احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه هم گفت روابط ایران و تریکه تاریخی است، مرزهای ما و ایران باثبات است و مناسبات تجاری و اقتصادی ادامه دارد.