تصاویری از انفجارهای پی در پی در قاهره

در آستانه سومین سالگرد قیام مصری ها که به سرنگونی حسنی مبارک، رئیس جمهوری پیشین این کشور منجر شد، وقوع سه انفجار پیاپی، روز جمعه، قاهره، پایتخت را لرزاند و تلفات جانی برجای گذاشت.

تصاویری از انفجارهای پی در پی در قاهرهدر آستانه سومین سالگرد قیام مصری ها که به سرنگونی حسنی مبارک، رئیس جمهوری پیشین این کشور منجر شد، وقوع سه انفجار پیاپی، روز جمعه، قاهره، پایتخت را لرزاند و تلفات جانی برجای گذاشت.

 

 

 

این انفجار پرقدرت که دستکم چهار کشته و بیش از ۵۰ زخمی برجای گذاشت و قسمتهایی از نمای جلوی این ساختمان را تخریب کرد، در تمام نقاط قاهره احساس شد.

پس از این انفجار پرقدرت، دو انفجار دیگر نیز در نزدیکی یک پاسگاه پلیس و منطقه الدقی جیزه قاهره روی داد که با تلفات جانی همراه بود.

محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز از قاهره می گوید:«این حملات حاوی پیامهای زیادی برای دولت فعلی است، خصوصا این که این حملات مرکز قاهره را هدف می گیرند و درست یک روز پیش از سومین سالگرد انقلاب ۲۵ ژانویه و در حالی روی می دهند که فعالیت جنبش اخوان المسلمین ممنوع شده است.»

بدنبال برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری منتخب توسط ارتش مصر، حملاتی از این دست شدت یافته است که به شبه نظامیان ناراضی اسلامگرا نسبت داده می شود.

منبع: یورونیوز

5252

کد N77512