بازتاب گسترده سخنان رییس جمهور در رسانه های جنوب شرق آسیا

شبکه خبر آسیا: سخنان روحانی در سه دهه اخیر بی سابقه بود

داووس 92,مالزی

کوالالامپور – ایرنا – سخنرانی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران در داووس سوییس در رسانه های جنوب شرق آسیا بازتاب گسترده ای داشت و برخی از این رسانه ها این سخنان را در سه دهه اخیر بی سابقه خواندند.

به گزارش ایرنا، برخی از شبکه های خبری منطقه جنوب شرق آسیا از جمله شبکه خبر آسیا سخنان رییس جمهوری ایران در سوییس را در سه دهه اخیر بی سابقه توصیف کرد و با انتشار عکسی از حسن روحانی نوشت که انتخابات بهترین راه پایان دادن به جنگ شهری سوریه است.

این شبکه خبری نوشت: روحانی به قدرت های غربی هشدار داد که آنها نمی توانند یک راه حل سیاسی به همسایه و متحد تهران تحمیل کنند.

شبکه خبر آسیا در ادامه به نقل از رییس جمهوری ایران نوشت که انتخابات آزاد و منصف در سوریه بهترین راه حل است و گروه های خارجی نباید به جای مردم سوریه تصمیم گیری کنند.

خبرگزاری رسمی فیلیپین (پنا) نیز نوشت: حسن روحانی بر وجود بستر مناسب برای سرمایه گذاری در همه بخش های اقتصادی ایران تاکید کرد.

این خبرگزاری به نقل از روحانی نوشت: که داووس فرصت مناسبی برای جهان است که با فرصت های اقتصادی در ایران آشنا شود.

روزنامه ˈاستارˈ مالزی با تحت پوشش قرار دادن سخنان حسن روحانی در نشست اقتصادی داووس نوشت: ایران با آمریکا به عنوان بخشی از یک تعامل سازنده مذاکره و از شرکت های اروپایی برای استفاده از فرصت ها و همچنین عادی سازی روابط دعوت می کند.

روزنامه سنگاپوری ˈاستریت تایمزˈ نیز با پرداختن به سخنان حسن روحانی نوشت: ایران مدل سرمایه گذاری جذاب و جدیدی برای بازگشت شرکت های غربی دارد.

خبرگزاری غیرمتعهدها (نم) نیز که مقر آن در کوالالامپور مالزی قرار دارد به نقل از رییس جمهوری ایران نوشت: واشنگتن حرف های خود را با عمل کردن اثبات کند.

نم همچنین نوشت که حسن روحانی از تعهد خود برای دستیابی به توافق نهایی خبر داد و گفت که مانعی در مسیر تحقق چنین توافقی وجود ندارد.

آساق*د.م**1611
کد N77476