پسر نخست وزیر ترکیه از آمادگی اش برای بازجویی خبر داد

بازجویی

آنکارا - ایرنا - ˈ بلال اردوغان ˈ فرزند نخست وزیر ترکیه از آمادگی اش برای حضور در دادستانی استانبول برای بازجویی در باره ادعاهایی مبنی بر دست داشتن در پرونده فساد مالی و ارتشا خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا ، منابع خبری ترکیه نوشتند که فرزند اردوغان آمادگی خود را برای هرگونه بازجویی در باره پرونده فساد مالی در این کشور اعلام کرده است.

این در حالی است که وکیل بلال اردوغان در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی عنوان کرده است که این اتهامات بی اساس و با انگیزه های سیاسی علیه موکلش مطرح می شود.

وی افزود : هیچ تحقیقاتی تاکنون در این خصوص صورت نگرفته است و وی این اتهامات را رد می کند .

ˈاوران اوموت ˈ نماینده حزب جمهوری خواه خلق در مجلس ترکیه پیش از این گفته بود که ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر و پسرش به عنوان واسطه در انتقال برخی از زمین های دولتی نقش و مشارکت داشتند.

اوموت با ارسال نامه ای به رییس مجلس ترکیه با متهم کردن نخست وزیر ترکیه به دخالت در انتقال زمین های دولتی به یک بنیاد آموزشی که ˈ بلال اردوغانˈ عضو هیات مدیره آن است خواستار توضیح اردوغان شد.

نماینده مجلس ترکیه همچنین خواستار پاسخ اردوغان در خصوص انتقال هرگونه زمین های دولتی به این بنیاد آموزشی شد.

رسانه های ترکیه نوشتند که ˈبلال اردوغانˈ ، پسر ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه هدف بعدی تحقیقات درباره فساد مالی در ترکیه خواهد بود.

رسانه های مخالف دولت ترکیه این گزارش را تحت عنوان رد پای پسر اردوغان در پرونده فساد مالی ترکیه منتشر کردند.

ˈبلال اردوغان ˈ به تجارت اشتغال دارد و گفته می شود صاحب یک شرکت کشتی رانی است.

نخست وزیر ترکیه در پی مطرح شدن پرونده فساد مالی، از آن به عنوان بازی کثیف یاد کرده و گفته بود : هدف اصلی آنان ضربه زدن به شخص وی است و برای دستیابی به این امر قصد دارند پسرش را نیز در این پرونده دخالت دهند.

نبرد سیاسی بین رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه و جماعت نور به رهبری ˈ فتح الله گولنˈ که از هفته ها پیش آغاز شده است ، همچنان ادامه دارد.

رسانه های ترکیه خبر دادند که ˈبلال اردوغانˈ پسر کوچک رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه که به تازگی تحصیلات خود را در آمریکا به پایان رسانده و به کشورش بازگشته است، همراه با چند نفراز اعضای خانواده و سیاستمداران نزدیک به اردوغان یک دانشگاه بزرگ تاسیس می کند.

وی اسناد مربوط به صدور مجوز نهایی این دانشگاه را به مجلس ملی ترکیه ارائه کرده است و این دانشگاه به نام ˈابن خلدونˈ در حوزه های علوم انسانی، ارتباطات، علوم انسانی، فن آوری آموزشی و حقوق، فعالیت خواهد کرد.

خاورم ** 230 **1575
کد N77370