نامه‌ی نمایندگان 8 استان محروم به کمیسیون تلفیق

سیاسی

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان 8 استان محروم در نامه‌ای به کمیسیون تلفیق، خواستار اضافه شدن تبصره‌ای با 2 بند مجزا به لایحه بودجه 93 جهت افزایش اعتبار صددرصدی طرح‌های عمرانی نیمه تمام استان‌های محروم شدند.

عمران علی‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقفه ایلام، اظهار کرد: نمایندگان استان ایلام به همراه 7 استان دیگر که استان‌های محروم و کم‌برخوردار هستند با ارائه پیشنهادی به کمیسیون تلفیق خواستار اضافه شدن تبصره‌ای با 2 بند مجزا به لایحه بودجه 93 جهت افزایش اعتبار صددرصدی طرح‌های عمرانی نیمه تمام استان‌های محروم شدند.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه تنها با افزایش اعتبار است که می‌توان جهشی در توسعه استان ایجاد افزود: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه طرح‌های عمرانی انجام گرفته که بسیاری از این طرحها نیمه تمام مانده‌اند که نیاز به تامین اعتبار هستند.

علی‌محمدی ادامه داد: طرح‌های بالای 80 درصد خودبخود در بودجه 93 دیده شده‌اند و به نظر می‌رسد در سال 93 به بهره‌برداری برسند.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این پیشنهاد شامل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 50 تا 80 درصد می‌شود خاطرنشان کرد: اگر این پیشنهاد مورد تصویب کمیسیون تلفیق و در نهایت به تصویب مجلس برسد کلیه طرح‌های با پیشرفت بالای 50 درصد استان، در سال 93 به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با تاکید بر اینکه در این پیشنهاد شاخص‌های توسعه و رتبه استان‌های محروم نیز ذکر شده است تصریح کرد: گزارش توجیهی این پیشنهاد نیز به کمیسیون تلفیق مجلس ارائه شده که امیدواریم با تصویب این پیشنهاد عدالت توزیع بودجه، کاهش شکاف توزیع درآمد توسط مجلس در کشور فراهم و زمینه محرومیت‌زدایی و توسعه هر چه بیشتر استان‌های محروم فراهم شود.

انتهای پیام

کد N76816