نمایندگان نظام سوریه و مخالفان امروز "غیر مستقیم" مذاکره می‌کنند

سیاسی

هیئت‌های نظام سوریه و مخالفان این کشور امروز (جمعه) راس ساعت 11 به وقت محلی به صورت غیر مستقیم از طریق اخضر الابراهیمی در ژنو با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد.

هیئت‌های نظام سوریه و مخالفان این کشور امروز (جمعه) راس ساعت 11 به وقت محلی به صورت غیر مستقیم از طریق اخضر الابراهیمی در ژنو با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، اخضر الابراهیمی، فرستاده سازمان ملل به سوریه با هیئت‌های متعلق به نظام حاکم این کشور و مخالفان سوری در دو نشست جداگانه دیدار کرد.

گفته می‌شود که این دیدارها برای آماده‌سازی مذاکرات پیش از ظهر امروز در ژنو برای نزدیک کردن دیدگاه‌های دو طرف صورت گرفت.

الابراهیمی همچنین با ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه و رئیس هیئت دمشق در مذاکرات ژنو دیدار کرد.

خبرگزاری سوریه گزارش داد که در این دیدار راهکارهای اجرایی برای آغاز مذاکرات با هیئت مخالفان سوری در این نشست بررسی شد.

به نظر می‌رسد دیدگاه‌های دو طرف در نشست ژنو2 کاملا از یکدیگر دور است، چرا که مخالفان سوری به ریاست ائتلاف ملی گروه‌های شورشی تاکید دارد که هدف از برگزاری ژنو2، اجرای توافقات ژنو1 و تشکیل دولت از سوی مخالفان در مرحله انتقالی است.

آنها معتقدند که بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در این مرحله هیچ نقشی ندارد این در حالی است که دمشق بارها اعلام کرده سرنوشت سوریه به دست مردم این کشور و از طریق صندوق‌های رای مشخص می‌شود.

سخنگوی هیئت مخالفان سوری اعلام کرد که هیئت‌های مرتبط با نظام حاکم سوریه و مخالفان امروز به صورت غیرمستقیم از طریق اخضر الابراهیمی با یکدیگر مذاکره خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: در صورت وجود شرایط، ممکن است این مذاکرات به صورت مستقیم نیز برگزار شود.

انتهای پیام

کد N76790