کشته شدن ده‌ها مسلمان در میانمار به دست بودایی‌های افراطی

طبق گزارش مقام‌های یک نهاد کمک‌رسان در میانمار، ده‌ها شهروند مسلمان در این کشور به دست بودایی‌ها در روزهای گذشته کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دو مقام یک سازمان بین‌المللی کمک‌رسان که به منطقه راخین میانمار رفته‌اند گفته‌اند که شاهد بقایای یک کشتار بوده‌اند.

خبرنگار بی‌بی‌سی در میانمار می‌گوید بر اساس بعضی از گزارش‌های رسیده تعداد کشته شدگان به ٧٠ تن می‌رسد که تعداد زیادی از آن‌ها زن و کودک بوده‌اند.

با این حال، دولت میانمار قتل‌عام مسلمانان توسط گروه‌های افراطی بودایی با همکاری نیروهای امنیتی را انکار می‌کند.

گروه‌هایی از مسلمانان میانمار به دلیل تبعیض و خشونت اعمال شده از طرف اکثریت بودایی در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند که با فرار از میانمار به بنگلادش پناه ببرند. اما دولت بنگلادش می‌گوید که ظرفیت پذیرش پناهجویان بیشتری را ندارد.

سازمان عفو بین‌الملل پیشتر از این که مسلمانان در غرب میانمار همچنان تحت فشار حکومت قرار دارند ابراز نگرانی کرده بود.

مسلمانان میانمار گفته‌اند که ماموران امنیتی در تخریب اموال مسلمانان و دزدیدن اموال آن‌ها شریک بوده‌اند و حتی اجازه داده‌اند که بودایی‌ها به مسلمانان تحت بازداشت حمله کنند.

تنش‌‎ها در غرب میانمار از سوی اکثریت بودایی علیه اقلیت مسلمان سابقه‌ای طولانی دارد. ده‌ها هزار مسلمان در میانمار بی‌خانمان و آواره شده‌اند و تعداد زیادی از آنان هنوز در اردوگاه‌های آوارگان زندگی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N76729