سردار غیاثی‌راد:دهه‌فجر فرصتی مناسب برای معرفی شهدا است

دین و اندیشه

مشاور فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: مساجد پایگاه‌های فرهنگی در دوران انقلاب بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه مرکزی، سردار داوود غیاثی‌راد که در نشست تبیین انقلاب اسلامی در استان مرکزی سخن می‌گفت، ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر گفت: مساجد در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی پایگاه‌های فرهنگی در سراسر کشور بود.

وی با بیان اینکه این مهم در استان مرکزی با قوت بیشتری انجام می‌شد، افزود: تمامی جلسات فرهنگی و فعالیت‌های پشتیبانی در مساجد و با حضور گسترده جوانان و نوجوانان در کنار اقشار جامعه انجام می‌شد.

معاون فرهنگی هیأت رزمندگان اسلام غرب و شمال غرب ادامه داد: پیش از انقلاب اماکن فرهنگی، با فعالیت‌های غیر اخلاقی همچون پخش فیلم‌های مبتذل، به ترویج فرهنگ غرب مبادرت می‌کردند اما نوجوانان و جوانان با حضور پررنگ در صحنه‌های مبارزه و مقابله با دشمنان فعالیت‌های بسیاری انجام داده و در برابر آنان به پیروزی‌هایی دست یافتند.

وی با بیان اینکه در دوران انقلاب دانش‌آموزان با راهنمایی معلمان در مسیر دفاع از ارزش‌های اسلامی و اهداف امام خمینی(ره) گام برمی‌داشتند، اضافه کرد: نوجوانان دوران انقلاب، فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس شدند و در راه پیروزی ایران اسلامی جان‌فشانی‌های بسیار کردند.

وی با اشاره به فعالیت‌های نوجوانان و جوانان استان مرکزی در دوران انقلاب، همپای استان های دیگر، گفت: مردم استان مرکزی در دوران انقلاب فعالیت‌های قابل توجهی در پیروی از امام خمینی(ره) و حرکت‌های انقلابی داشتند.

غیاثی‌راد با اشاره به اینکه استان مرکزی در آستانه پیروزی انقلاب نام استان گرفت و رسانه‌های مکتوب و صدا و سیما و امکانات ثبت فعالیت‌های انقلابی را نداشت،افزود: همین امر سبب شد که نقش استان مرکزی در پیروزی انقلاب کمرنگ‌تر از دیگر استان‌ها جلوه کند.

وی با تأکید بر اینکه مساجد همواره از ابتدای اسلام تاکنون پایگاه‌های فرهنگی برای تجمع اقشار جامعه بودند، افزود: امروز نیز باید با تلاش بزرگان و ائمه جماعات برای حضور نوجوانان و جوانان بیش از پیش تلاش شود.امروزه دشمن با جنگ نرم در تلاش برای به انحراف کشاندن نوجوانان و جوانان ایران اسلامی است.

غیاثی‌راد خواستار تلاش اقشار جامعه برای آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان با فرماندهان و رزمندگان جنگ و از خودگذشتگی نوجوانان و جوانان در دوران انقلاب شد و تصریح کرد: امروز وظیفه همه ما آگاهی از توطئه‌های دشمنان و ایستادگی تیزبینانه در برابر آنان است.

وی ایام الله دهه مبارک فجر را فرصت مناسبی برای معرفی شهدای انقلاب به قشر نوجوان و جوان دانست و گفت: این امر باعث شناخت این قشر و تسلط بر امور دوران انقلاب و نقش بر آب کردن تلاش‌های دشمنان است.

انتهای پیام

کد N76692