جنبش عدم تعهد شهادت دپیلمات ایرانی توسط گروههای تروریستی در یمن را محکوم کرد

سازمان ملل

سازمان ملل، ایرنا- دفتر هماهنگ کننده جنبش عدم تعهد در سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای ، اقدام تروریستی اخیر درصنعا که منجر به شهادت ابوالقاسم اسدی یکی از دیپلمات جمهوری اسلامی ایران شد را بشدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، جنبش عدم تعهد با ابراز تسلیت به دولت جمهوری اسلامی ایران و خانواده شهید ابوالقاسم اسدی خواستار شناسایی و مجازات عاملین این حرکت شنیع تروریستی شد.

جنبش عدم تعهد در بیانیه خود ضمن استقبال از تصمیم دولت جمهوری اسلامی ایران و یمن برای همکاری در یافتن و مجازات مسببین این حادثه ، تاکید نمود که تروریسم در تمامی اشکال آن بعنوان جدی ترین تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی بوده و فارغ از انگیزه و یا دلایل وقوع آن عملی جنایتکارانه و غیرقابل توجیه است.

جنبش عدم تعهد بر لزوم مبارزه با تهدیدات متوجه صلح و امنیت بین المللی بر اساس منشور ملل متحد و حقوق بین الملل و همچنین بر مصونیت هیاتها و اماکن دیپلماتیک و همچنین تعهدات دولتهای میزبان بر اساس کنوانسیون های حقوق کنسولی و سیاسی وین تاکید کرد.

شهید ابوالقاسم اسدی دیپلمات کشورمان روز بیست و هشتم دیماه به ضرب گلوله گروههای تروریستی در صنعا پایتخت این کشور کشته شد.

اروپام 1908
کد N76684