مدیر اجرایی کارخانه رنو: می خواهیم به بازار ایران برگردیم

بازار خودرو

تهران-ایرنا-ˈکارلوس گونˈ مدیر اجرایی خودروسازی رنو فرانسه گفت که این شرکت خواهان بازگشت به ایران بعد از لغو تحریم هاست.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ از پاریس، کارلوس گون درحاشیه نشست مجمع اقتصاد جهانی در داووس سوییس افزود:حضور حسن روحانی رییس جمهوری ایران در داووس خبربسیار خوبی است، همچنین گفت و گو ها در مورد از سر گیری روابط و تعامل های مثبت می تواند بسیار امیدوارکننده باشد.

مدیر اجرایی کارخانه رنو ادامه داد: لغو تحریم ها برای رنو مزایای فراوانی دارد؛ زیرا ایرانی ها همواره از خودروهای فرانسوی استقبال کرده اند.

گون یادآور شد:حتی با وجود همه تحریم ها، بازار خودوری ایران شامل خرید و فروش 700 تا 800 هزار دستگاه خودروست.درصورتی که لغو تحریم ها کاملا اجرایی شود و دادوستد با ایران ممکن باشد،خرید و فروش بازار جدید خودرو ایران می تواند به یک تا یک و نیم میلیون خودرو افزایش یابد.

فروش سالانه رنو سال گذشتته 3 درصد افزایش یافت و به دو میلیون و 630 هزار دستگاه خودرو و خودروهای تجاری سبک رسید.

براساس این گزارش رنو فروش قطعات یدکی به ایران را سال گذشته به دلیل تحریم ها متوقف کرد.رشد فروش این کارخانه به دلیل توقف دادوستد با ایران به شدت کاهش یافت و باعث شد درمقایسه با سال 2012، حدودا 64 هزار و 500 دستگاه خودرو کمتر به ایران صادر کند.همچنین کاهش دادوستد رنو با ایران 7.4 درصد فروش منطقه ای این کارخانه را درمنطقه آسیا و اقیانوسیه کاهش داد که کره جنوبی و هند را نیز در بر می گیرد.

مترجمام**9157**1856
کد N76486