مشاور بشار اسد: آمریکا باید به سوری ها درمقابله با تروریسم کمک کند

آمریکا,مشاور بشار اسد

بیروت – ایرنا - «بثینه شعبان» مشاور رییس جمهوری سوریه با انتقاد شدید از موضعگیری های « جان کری» وزیر خارجه آمریکا در قبال کشورش، تاکید کرد که حداقل کاری که آمریکا باید انجام دهد کمک به سوری ها برای مبارزه با تروریسم است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لبنانی النشره، شعبان تاکید کرد: آیا « جان کری» وزیرامور خارجه حق دارد که بگوید بشار اسد قادر به نجات و یا حفظ سوریه نیست؟

وی افزود: آیا ما می توانیم بگوییم که «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا باید از قدرت کنار برود و نمی تواند کشورش را نجات دهد.

مشاور رییس جمهوری سوریه اظهار داشت: آیا وزیر خارجه آمریکا حق دارد با اتخاذ مواضع استعماری در باره مسائلی سخن بگوید که از اختیارات مردم سوریه است ، آیا انتخاب رییس جمهوری سوریه توسط مردم این کشور دموکراسی نیست؟

بثینه شعبان که با تلویزیون آمریکایی ((CNN مصاحبه کرده است، تاکید کرد که در سوریه جنگ و تروریسم وحشی است و مردم سوریه رنج می برند و خونریزی ها افزایش یافته است اما ما در امور داخلی کشورهای دیگر مثل عربستان سعودی ، ترکیه و آمریکا دخالت نمی کنیم.

وی گفت: باید در سوریه باشید تا آنچه در آن می گذرد را از نزدیک ببینید، کسی نمی تواند در نیویورک یا واشنگتن باشد و حقیقت آنچه در سوریه می گذرد را بفهمد.

مشاور رییس جمهوری خاطرنشان کرد: هجمه وسیعی علیه نظام سوریه در سه سال گذشته صورت گرفته و هدف آن نابودی سوریه و ملت آن برای تامین منافع اسراییل است و این است حقیقت آنچه در سوریه می گذرد.

بثینه شعبان تصریح کرد:دمشق هرگز به استفاده از سلاح شیمایی روی نیاورده است بلکه این سلاح را تروریست ها استفاده و ما کشورهایی را که به این تروریست ها کمک کرده اند، می شناسیم.

وی گفت : این جنایت فاجعه آمیزی است که علیه ملت سوریه از طریق دخالت خارجی مشاور رییس جمهوری سوریه در باره مخالفان این کشور اظهار داشت: کسانی را که ما در اجلاس ژنو 2 دیدیم نمایندگان سوریه و ملت آن نبودند ، آنها نمایندگام مجموعه از آدم ربایان و جنایتکاران بودند ، آنها رهبران مخالفان نیستند، مخالفان واقعی در داخل و خارج سوریه با ادامه خرابکاری مخالفت می کنند و به کشور و ملت خود اهتمام دارند.

وی افزود: متاسفانه مخالفان واقعی برای شرکت دراجلاس ژنو 2 دعوت نشده اند.

بثینه شعبان تصریح کرد: امیدواریم اجلاس ژن 2 در مسیر منافع سوریه و ملت آن حرکت کند و مانع ادامه حمایت برخی کشورهای از تروریست ها شود.

مشاور رییس جمهوری سوریه با تاکید به اینک« وهابیت و تکفیری ها تنها خطری برای سوریه نیستند بلکه همه جامعه جهانی را تهدید می کنند»، گفت که ما نمی خواهیم فردی دیگر مثل اسامه بن لادن ظهور پیدا کند.

وی افزود: ما در سوریه با یک تفکر خطرناک و ویرانگر که جهان متمدن ، افکار پیشرو و مترقی و زندگی مسالمت آمیز را هدف گرفته است و در این شرایط کمک به ملت سوریه برای مبارزه با تفکر وهابی تندرو کمترین کاری است که آمریکا می تواند انجام دهد.

بثینه شعبان با ابراز تاسف از جنایات تکفیری ها در شهر معلولا که با زبان مسیح در آن سخن گفته می شود، اظهار داشت: 11 راهبه توسط تروریست ها ربوده شده اند و متاسفانه می بینیم که یک شخص مسیحی متاسفانه از تروریست ها حمایت می کند.

مشاور رییس جمهوری سوریه تاکید کرد: بیشتر آنچه در رسانه ها از اوضاع و تحولات سوریه منتشر می شود، صحیح نیست بلکه عکس حقیقت است.

خاورم ** 1324**1566
کد N76469