دیدار تجار و بازرگانان ایران و هند در بمبئی

ایران

دهلی نو – ایرنا – هیات 51 نفره تجار و بازرگانان ایرانی که به بمبئی مرکز اقتصادی هند سفر کرده با تجار و بازرگانان این کشور دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این دیدار در محل اتاق بازرگانی ایالت ماهاراشترا هند برگزار شد، تجار و بازرگانان ایران و هند در خصوص راههای گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی و رفع موانع و مشکلات موجود گفتگو و تبادل نظر کردند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دربمبئی هند در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیات بازرگانان ایرانی امروز پنج شنبه همچنین در قالب دو گروه شامل گروه فنی مهندسی و گروه تجارت عمومی با دست اندرکاران ومسوولان و اعضای شورای خدمات صادرات و اتاق بازرگانان ایالت ماهاراشترای هند دیدار و تبادل نظر کردند.

مسعودخالقی با مثبت ارزیابی کردن سفرهیات تجار و بازرگانان ایران به بمبئی گفت: در این سفر همچنین هفت نفر از نمایندگان سه بانک خصوصی ایران برای بررسی مسایل بانکی میان دو کشور و نقل و انتقالات مالی با مسوولان بانکی هند دیدار و گفتگو کردند.

وی افزود: این گروه در دیدار با مسوولان یوکو بانک هند ،بانک عامل مبادلات مالی درآمدهای نفتی ایران در خصوص مسایل و موانع موجود و راههای تسهیل مبادلات مالی میان دو کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.

این هیات که از روز سه شنبه به بمبئی هند سفر کرده است فردا جمعه به کشورمان بازخواهد گشت.

آساق** 2167** 589**1566
کد N76458