بثینه شعبان:

وهابیت خطری برای تمامی جهان/نمایندگان جنایتکاران در ژنو 2 حضور دارند

آفریقا و خاورمیانه

مشاور ریاست جمهوری سوریه امروز با اعلام اینکه وهابیت خطری برای تمامی جهان محسوب می شود اعلام کرد که نمایندگان آدم ربایان و جنایتکاران در ژنو 2 حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بثینه شعبان مشاور بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با شبکه آمریکایی "CNN" اظهار داشت: آیا "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا حق دارد بگوید بشار اسد رئیس جمهوری سوریه قادر نیست سوریه را نجات دهد یا آن را حفظ کند؟ آیا ما می توانیم بگوییم "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا باید از قدرت کناره گیری کند؟ ماندن یا نماندن بشار اسد در قدرت به ملت سوریه مربوط می شود آیا این دموکراسی نیست؟

وی با بیان اینکه مواضع آمریکا در قبال سوریه استعماری است گفت: در سوریه جنگ و تروریسم وحشی وجود دارد و ملت سوریه از آن رنج می برد و خون های بسیاری ریخته شده است اما با این حال ما در امور دیگر کشورها همچون ترکیه، آمریکا و عربستان سعودی دخالت نمی کنیم.

مشاور بشار اسد خاطرنشان کرد: باید در سوریه حضور داشت تا آنچه در آن می گذرد را فهمید کسی نمی تواند در نیویورک یا واشنگتن بنشیند و واقعیت را درک کند. طی 3 سال گذشته تبلیغات گسترده ای علیه دولت سوریه شده است و هدف آن نابودی سوریه و ملت آن در راستای منافع اسرائیل است. این حقیقت آن چیزی است که در سوریه رخ می دهد.

بثینه شعبان افزود: دمشق از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است بلکه تروریست ها آن را به کار گرفتند و ما به خوبی می دانیم چه کشورهایی به آنها در این زمینه کمک کردند و این جنایت وحشتناکی است که از طریق دخالت خارجی عربستان سعودی و ترکیه و با کمک آمریکا علیه ملت سوریه انجام شد.

وی در ادامه گفت: کسانی که در نشست ژنو 2 حضور دارند نمایندگان سوریه و ملت آن نیستند بلکه نمایندگان گروهی از آدم ربایان و جنایتکاران هستند و رهبران مخالف محسوب نمی شوند، مخالفان واقعی در داخل و خارج سوریه حضور دارند که با ادامه خشونت ها و کشتار در سوریه مخالف هستند و نسبت به میهن و ملت سوریه اهتمام می ورزند اما متاسفانه به نشست ژنو 2 دعوت نشدند.

شعبان اظهار داشت: وهابیت نه تنها برای سوریه بلکه برای تمامی دنیا خطرناک است، ما نمی خواهیم دوباره کسی مثل "اسامه بن لادن" به وجود بیاید و مقابله با تفکر وهابی و افراطی کمترین کاری است که آمریکا می تواند انجام دهد.

وی در بخش دیگر سخنان خود ابراز تاسف کرد تنها مکانی که در شهر معلولا سوریه به زبان مسیحی صحبت می کند هدف تخریب از سوی تروریست ها قرار گرفته است. بثینه شعبان گفت: 11 راهبه توسط گروه های تروریستی ربوده شده اند و با این وجود متاسفانه یک شخص مسیحی از تروریست ها حمایت می کند. اغلب آنچه در رسانه ها مطرح می شود درست نیست و بیانگر واقعیت نیست.