گواهی: روحیه حذفی باید کنار گذاشته شود

سیاسی

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) با اشاره به جایگاه عقیدتی و نظارت، اظهار کرد: مجموعه‌های عقیدتی و نظارتی حشر و نشر خوبی با مردم دارند و در روند کاری خود باید بیشتر به جذب توجه کنند و روحیه حذفی کنار گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالعلی گواهی در نشست یک روزه مسئولان عقیدتی،‌ نظارت و مدیران عقیدتی و سیاسی حوزه‌های مقاومت سپاه حضرت محمد رسول‌الله با بیان اینکه در تمامی امور باید اخلاص داشت و باید به صورت رفع تکلیفی انجام نداد، اظهار کرد: برخورد انفعالی با مسئولان موجب می‌شود تا برنامه‌ها به موقع اجرا نشود.

وی در ادامه داد: مسئولان عقیدتی نظارت سعی کنند گزارش کار خود را به موقع ارسال کنند و ضمن تعامل با فرماندهی با علما و ائمه جماعت نیز ارتباط لازم را برقرار کنند. همچنین طرح ابرار جدی گرفته شود و بر حلقه صالحین نظارت کاملی شود.

روحیه بسیجی یعنی حضور بدون هیچ اجر و مزد مادی

در ادامه این نشست یک روزه حجت‌الاسلام و المسلمین ادیانی مسئول تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی ستاد کل سپاه ضمن تقدیر از همت نمایندگی ولی فقیه سپاه تهران بزرگ و موفقیت‌های خوب این نمایندگی در راستای کارهای عقیدتی پیرامون بصیرت و بیش اعتقادی سیاسی اعضا بسیج سخنرانی کرد.

وی با اشاره به عوامل مختلف در حقیقت بسیج، تصریح کرد: پنج عامل اصلی وجود دارد که بسیج را ممتاز ساخته است. اولین اصل معرفت است به همین خاطر بسیجی در هر نهاد و اداره و یا سازمانی که حضور دارد باید نسبت به معارف دین و انقلاب سرآمد مجموعه باشد. در حال حاضر خط اساسی که بسیج باید دنبال کند فقط حفظ انقلاب اسلامی است.

ادیانی افزود: مسئولان عقیدتی باید سطوح معلوماتی خود را بیشتر کنند و در مجموعه‌ای که کار می‌کنند نقش رهبری داشته باشند بخش عمده ماموریت شما عمق بخشی به معارف دین و انقلاب است و باید بتوانید تحلیل درستی از انقلاب و ترفندهای دشمنان انقلاب داشته باشید.

وی روحیه بسیجی را دومین عامل تمایز بسیج از دیگر نهادها دانست و افزود: روحیه بسیجی یعنی حضور بدون هیچ اجر و مزد مادی و این همان روحیه‌ای است که ما در دفاع مقدس به پیروزی رساند.

ادیانی در پایان سه عامل دیگر بسیج اخلاص‌،‌ توکل به خدا و بصیرت عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N76302