آیت الله مکارم شیرازی: رییس‌جمهور به شکسته شدن خط قرمزها راضی نیست

آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: پس از روی کارآمدن دولت جدید، برخی احساس کردند که خط قرمز ها شکسته و آزادی ها بیشتر شده است، اما خوشبختانه رئیس جمهور نشان دادند که به این امور راضی نیستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با وی با تاکید بر ضرورت حفظ خط قرمزها در جامعه، بیان کرد: در زمان کنونی در جامعه، ابزارهای انحراف بیش از هر فرصت دیگری در اختیار بشر قرار دارد و با وجود اینترنت، ماهواره و تلفن‌های همراه همه مفاسد در یک جا در خانه جمع می شود باید بیش از گذشته مراقب شیطان و ابزارهای موجود باشیم.

وی استفاده نادرست از این ابزارها را خطری بزرگ در جامعه برشمرد و گفت: این ابزارها در جهت فساد عقیده و اخلاق تلاش می‌کنند از این رو باید در برابر امواج فساد بایستیم و مایوس نباشیم؛ زیرا فرهنگ اسلام بسیار قوی است و می توانیم با این امواج به مخالفت برخیزیم.

مکارم شیرازی تصریح کرد: مسئولیت ما در قبال مبارزه با فساد بیش از هر زمان دیگری سنگین است و باید برای مبارزه با این امواج، از همه ظرفیت های موجود در ابزارهای هنری، ماهواره‌ها و سایت‌ها استفاده کنیم.

استاد برجسته حوزه اظهار کرد: باید با تکیه بر مبانی اسلامی جلوی امواج فساد گرفته شود و محکم در برابر آن بایستیم تا گمان نبرند که حالت انفعالی در برابر این مسائل پیدا کرده‌ایم، از این رو ما مراجع اعتراض های خود را بیان می کنیم تا فردا نگویند اگر نادرست بود مراجع اعتراض می کردند.

وی، فرهنگ سازی در جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: جریان های دینی و اسلامی باید دست در دست هم بدهند. از پیش دبستانی و دبستان مبارزه با مفاسد و ابزارهای فساد را آغاز کنیم همچنین ائمه جماعات نیز برای اقشار مختلف جامعه به خصوص دانشجویان برنامه ریزی کنند.

مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: امروز مسئولیت سنگینی در جامعه بر عهده ما قرار دارد و بی‌شک با پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و مراجع و علما می‌توان کارهای اساسی در جهت توسعه مبانی اسلامی و مبارزه با ابزارهای فساد انجام داد.

انتهای پیام

کد N76241