النشرة:هیاتهای سوری تضمین داده اند تا پایان مذاکرات حضور داشته باشند

ژنو 2,هیئت ها

تهران-ایرنا –پایگاه خبری لبنانی ˈ النشرة ˈ در گزارشی در مورد روند برگزاری کنفرانس ژنو-2 و امکان ترک کردن این کنفرانس از سوی برخی هیات ها ، نوشت : بر اساس اعلام هیات رسمی سوریه ، تضمین هایی داده شده است که هیچ یک از هیات های شرکت کنده در این مذاکرات ، تا آخر کار آن را ترک نکند.

النشره نوشت : مشورت های مقدماتی در کنفرانس ژنو-2 امروز آغاز می شود و مذاکرات رسمی میان هیات ها ، فردا انجام خواهد شد .

النشره افزود : به احتمال خیلی زیاد این مذاکرات دو روز به طول خواهد انجامید و نه بیشتر و احتمال خیلی ضعیفی هست که این مذاکرات حداکثر حدود یک هفته به طول انجامد .

النشره به نقل از هیات رسمی دولت سوریه نوشت :ما به هیچ وجه مشکلی با نشستن بر سر یک میز با هیات ائتلاف معارضان نداریم ، اکنون توپ در زمین آن ها است ، این هیات همچنین مسئله قرار دادن پرچم معارضان سوری بر سر میز مذاکره را نیز حل کرده است زیرا هر جمعیت و گروهی می توانند پرچم خود را داشته باشند و در نتیجه پرچم ضرورتا به معنای حکومت و دولت نیست .

النشره اضافه کرد : از سوی دیگر افراد آگاه از روند پیشرفت کنفرانس ژنو-2 نیز خاطر نشان کردند که سخن گفتن در مرحله مذاکرات در مورد چگونگی پیشرفت امور ، منحصر بهˈ اخضر ابراهیمی ˈنماینده سازمان ملل در مورد سوریه است و وی به طور انحصاری اجازه و اختیار دارد در مورد چگونگی روند امور مذاکرات سخن بگوید و هیچ یک از مذاکره کنندگان در این خصوص سخنی بر زبان نخواهد آورد.

منابع آگاه تصریح کردند : توقف خشونت ها و مبارزه با تروریسم از جمله مهم ترین اولویت های هیئت رسمی سوریه در گفت و گوهایش است و در مورد هیات معارضان سوری نیز باید گفت که چند حقوقدان و یک شخص که قبلا در وزارت خارجه سوریه کار می کرده اند ، به این هیئت پیوسته اند تا مقدمات لازم برای مذاکرات و سخن گفتن از اختیارات فراهم آید همچنین در هیات رسمی سوریه نیز چند متخصص در این زمینه حضور دارند .

مترجمام **2041**1566
کد N76233