رییس مجلس:رسانه‌های گروهی قم باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قم مرکز خبری مهم کشور است از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست که توجه ویژه و خاص به مطبوعات و رسانه های گروهی این استان داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، علی لاریجانی روز پنجشنبه در دیدار اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان قم افزود: ظرفیت های علمی و دینی فراوانی در قم وجود دارد و نیروهای خوبی نیز فعالند که نیازمند حمایت جدی مسوولان مربوطه هستند.

وی ادامه داد: هرچه قدر مطبوعات دراین استان تقویت شود، به نفع مردم شریف قم است، تا آنان بیش از پیش با ظرفیت ها و توانمندی های موجود آشنا شوند و زمینه های توسعه قم را در آینده فراهم کنند.

نماینده قم درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قم دارای عقب ماندگی های بسیاری است ، وفاق ملی و همگرایی دراین استان را مهم دانست و گفت: دراین راستا رسانه های گروهی و مطبوعات وظیفه خطیری بر عهده دارند و باید این مهم را محقق کنند.

وی افزود: باید انگیزه های مردم به سمت سرمایه گذاری و تولید ایجاد شود و این نکته مهمی است که مطبوعات استان باید دراین زمینه تلاش خود را بیش از گذشته انجام دهند.

لاریجانی گفت: اگر مردم با ظرفیت های قم در زمینه شهرسازی ، معماری ، صنعتی آشنا شوند مطمئنا سرمایه گذاری در این زمینه ها را جدی گرفته و کارآفرینان نیز در عرصه های مختلف فعال خواهند شد.

وی با اشاره به برخی ابتکارات کارآفرینان دراین استان زمینه ساز اشتغال‌زایی شده است ، گفت: باید این مساله مورد توجه قرار گیرد که دیگر امکان استخدام های دولتی وجود ندارد و باید جوانان را به سمت فعالیت های تولیدی و کارهای نو و ابتکارات سوق داد.

لاریجانی گفت: مطبوعات قم باید در این راستا به صورت جدی وارد عمل شده و با ارائه قالب جدی از فعالیت های خود ، زمینه ساز تحقق این مهم در استان باشند.

وی افزود: رسانه های گروهی استان باید به تحلیل و بررسی درخصوص سرمایه گذاری در قم مبتنی بر واقعیت های موجود بپردازند و راهکارها برای کمک دولت دراین راستا را نیز ارائه دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات پیش روی مطبوعات قم انجام می دهد و توصیه های لازم را به مسوولان مربوطه ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N76154