۰

امام جمعه مشهد: بی تفاوتی در مقابل جناح ها هم درست نیست.

  • ۳۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آیت الله سیداحمد علم الهدی

جریان هایی که برای خوشایندی یک عده تکنوکرات در مساله ولایت و رهبری می خواهند ژست بیطرفانه بگیرند، هر چند نماز بخوانند و روزه بگیرند و مراسم مذهبی برگزار کنند، از نظر ما لائیک هستند.

به گزارش آفتاب، آیت الله سیداحمد علم الهدی روز پنجشنبه در آیین افتتاح رسمی دفتر خبرگزاری تسنیم در مشهد افزود: فراجناحی بودن به قیمت سکوت در برابر جناح های لائیک، درست نیست.
وی گفت: امروز جبهه دین و اسلام منحصر به انقلاب، امام راحل و رهبری شده و جریان هایی که برای خوشایندی یک عده تکنوکرات در مساله ولایت و رهبری می خواهند ژست بیطرفانه بگیرند، هر چند نماز بخوانند و روزه بگیرند و مراسم مذهبی برگزار کنند، از نظر ما لائیک هستند.
وی اظهار داشت: خبرگزاری تسنیم برای اینکه تابلو ارزشی بودن بر تارکش تلالو و درخشندگی داشته باشد، نباید بلندگوی جناح ها شود و اگر قرار نیست با جناح ها مقابله کند نیز نباید غذای آنها و متکای قدرتشان باشد.
امام جمعه مشهد گفت: این خبرگزاری می تواند در عرصه های غوغاسالار وارد شود و جریان های غوغاسالار را جذب کند تا بتواند مخاطب بیشتری را از آن خود کند اما در این صورت نمی تواند به عنوان یک جریان اطلاع رسانی ضد استکباری نام و نشان بگیرد.
وی نظریه برخورد تمدن های هانتیگتون را راهبرد حرکتی نظام سلطه برای مقابله با اسلام و نظریه گفت و گوی تمدن ها را نیز یک تعارف دانست و افزود: واقعیت این است که بین تمدن ها رقابت برقرار است.
وی با اشاره به سخنان اسحاق رابین در اواسط دهه 90 میلادی در لیون فرانسه گفت: طبق اظهارات این عنصر صهیونیستی قرن 21 قرن تمدن، فرهنگ و ایدئولوژی است و در این میان، اسلام از همه فرهنگ ها قوی تر است و در این عرصه غالب می شود لذا برای حفظ سیادت غرب باید اسلام براندازی شود.
وی اظهار داشت: صف مقدم مقابله با این راهبرد، رسانه ها و خبرگزاری ها در ایران هستند و اگر خبرگزاریها در این عرصه در دفاع از ارزش های دین و نظام گام بردارند، بالاترین نقش را ایفا کرده و رسالت خود را به انجام رسانده اند.
در این آئین، ˈمحمداسماعیل شیخانیˈ به عنوان مسوول دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در خراسان رضوی معرفی شد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.