آیت‌الله نوری‌همدانی: ولایت فقیه انقلاب را از خطرها مصون داشت

آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: ولایت فقیه توانسته در این دریای پرتلاطم، انقلاب اسلامی را از خطرها به سلامت عبور بدهد و در مقابل تمام قدرت‌ها و استعمارگران بایستد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار اعضای کمیته مساجد ستاد دهه فجر کشور به تبیین نقش انقلاب اسلامی ایران در اداره منطقه پرداخت.

وی با اشاره به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ادامه کار انبیاء و ائمه اطهار (ع) است و همان طور که پیامبران تحولاتی را در جامعه ایجاد کردند، این انقلاب هم که یک انقلاب دینی و منطبق با فطرت مردم است، منشاء تحولات عظیم در منطقه و دنیا شده است.

وی افزود: مردم به محض شنیدن صدای امام (ره) پشت سر ایشان ایستادند و خواهان اجرای احکام اسلامی در جامعه شدند.

نوری همدانی در ادامه با اشاره به ارکان اصلی انقلاب اسلامی، افزود: اولین رکن انقلاب اسلامی ایران، دین مبین اسلام است که در گذشته به حاشیه رانده شده بود و دشمنان با تبلیغات خود، اسلام را یک دین منزوی، بدون ظلم‌ستیزی و مبارزه با استکبار به مردم معرفی کرده بودند و سعی داشتند آن را دینی طرفدار سرمایه داران جلوه بدهند.

وی یادآور شد: اولین کار امام (ره) این بود که اسلام ناب را به متن جامعه آوردند و امروز نیز دشمنان از این مسئله می‌ترسند که حکومتی مانند حکومت ایران در کشورهای اسلامی ایجاد شود.

این مرجع تقلید با اشاره به قدرت عظیم مردم به عنوان دومین رکن انقلاب اسلامی ایران، تاکید کرد: ما احتیاج به سلاح‌های کشتار جمعی نداریم، چون مردم پشتیبان انقلاب هستند، ولی دشمنان نمی‌خواهند این را بفهمند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ساده‌زیستی و دوری از تجملات، گفت: امام راحل همواره تاکید داشتند که روحانیون باید مردمی و ساده ‌زیست باشند و اگر به دنبال دنیاطلبی و ریاست باشند، انقلاب از بین می‌رود.

نوری همدانی در پایان ولایت فقیه را یکی دیگر از ارکان انقلاب دانست و افزود: ولایت فقیه توانسته در این دریای پرتلاطم، انقلاب اسلامی را از خطرها به سلامت عبور بدهد و در مقابل تمام قدرت‌ها و استعمارگران بایستد.

انتهای پیام

کد N76075