عریقات: اسرائیل ثابت کرده که خواهان از بین بردن راه حل تشکیل دو کشور است

فلسطين

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با ادامه شهرک‌سازی‌های خود ثابت کرده است که خواهان تحقق صلح با فلسطینی‌ها نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: اظهارات اخیر شیمون پرز، رئیس اسرائیل مبنی بر این که به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک کشور یهود ضرورتی ندارد، بسیار مهم و نشان‌دهنده این است که به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان کشور یهود از جمله مسائل ضروری برای تحقق صلح نیست.

عریقات تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از طریق درخواست برای به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان کشور یهود تلاش می‌کند تا در روند صلح کارشکنی کند و وی همواره با شروطی غیرقابل قبول سعی در از بین بردن روند سیاسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل ثابت کرده که تنها به دنبال شهرک‌سازی است و برای ناکام گذاشتن راه‌حل تشکیل دو کشور و نه برای تحقق صلح تلاش می‌کند.

پیشتر رئیس رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با پافشاری‌های نخست وزیر این رژیم جهت به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک "کشور یهود" اعلام و تاکید کرد که این امر به شکست مذاکرات با فلسطینی‌ها می‌انجامد.

انتهای پیام

کد N75926