عمران الزعبی خبر داد:

گفتگو با مخالفان از طریق اخضر ابراهیمی/ارتباط امنیتی با اتحادیه اروپا

آفریقا و خاورمیانه

وزیر اطلاع رسانی سوریه با بیان اینکه دمشق از طریق اخضر ابراهیمی با مخالفان سوری گفتگو خواهد کرد از ارتباط امنیتی میان دمشق و اتحادیه اروپا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: دولت سوریه دارای اصول و اهدافی است که مبتنی بر مقابله با تروریسم است.

وی با بیان این مطلب افزود: کسی که سوریه را دوست دارد باید در مقابل دخالت های خارجی در امور این کشور ایستادگی کند و برخی پس از ناتوانی نظامی شان به دخالت خارجی در سوریه به عنوان یک گزینه فکر کردند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه در ادامه گفت: هیئت دولتی سوریه به نیابت از خود به ژنو 2 نیامده است بلکه به نمایندگی از اغلب سوری ها به این نشست آمده است.

وی خاطرنشان کرد: روابط مستقیم یا غیر مستقیم با واشنگتن وجود ندارد و ارتباط امنیتی پیش از ارتباط سیاسی وجود ندارد. مسئله گفتگو یک مسئله شخصی نیست و ما بر اساس [منافع] ملی رفتار می کنیم و خواهان وحدت و بازسازی کشور هستیم.

الزعبی تصریح کرد: گفتگو با هیئت مخالفان سوری از طریق اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه به طور غیر مستقیم خواهد بود.

وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت: در مورد تفسیر توافقات ژنو 1 اختلاف نظر وجود دارد و امروز اقدامات القاعده از سوی برخی کشورهای بزرگ خوب تلقی می شود. وی در عین از ارتباط امنیتی میان دمشق و برخی کشورهای اروپایی خبر داد.