رئیس‌جمهور اکوادور خروج نظامیان آمریکایی از کشورش را خواستار شد

سیاسی

رئیس‌جمهوری چپ‌گرای اکوادور از آمریکا خواسته است تا پرسنل نظامی خود را که در سفارت این کشور در کیتو مستقر هستند را از این کشور خارج کند.

رئیس‌جمهوری چپ‌گرای اکوادور از آمریکا خواسته است تا پرسنل نظامی خود را که در سفارت این کشور در کیتو مستقر هستند را از این کشور خارج کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رافائل کوره‌آ، رئیس‌جمهوری اکوادور در جمع خبرنگاران گفت که پس از انجام تحقیقات به این نتیجه رسیده است که میزان حضور نیروهای آمریکایی در کشورش بیش از اندازه است.

وی افزود: حضور این گروه نظامی50 نفره غیرقابل توجیه است. متاسفانه این افراد چنان در تمامی بخش‌های کشور نفوذ کرده‌اند که در نتیجه مساله‌ای که یک رسوایی به نظر می‌رسد عادی جلوه می‌کند.

از سوی دیگر، جفری ونشنکو،‌سخنگوی سفارت آمریکا در اکوادور اعلام کرد که این کشور هنوز هیچ "اخطار رسمی" از سوی اکوادور دریافت نکرده است.

وی افزود که حدود 20 کارمند وزارت دفاع که شامل نیروهای نظامی و غیرنظامی می‌شوند در داخل سفارت مستقر شده‌اند و دارای اعتبارنامه هستند.

سخنگوی سفارت آمریکا در ادامه افزود: تمامی فعالیت‌های ما با اجازه کامل همتایان اکوادوری ما صورت می‌گیرد.

همچنین یک مقام آمریکایی نیز اعلام کرد که اظهارات کوره‌آ مبنی بر حضور 50 نیروی نظامی "دو برابر بیش از میزان واقعی است".

کوره‌آ همچنین افزود: ما می‌خواهیم اوضاع بهبود یابد و بهتر است خودمان را گول نزنیم. تنش‌ها و بی‌اعتمادی‌هایی میان دو کشور وجود دارد.

وی در ادامه سیاست‌های آمریکا را "مسخره" خواند.

انتهای پیام

کد N75580