ارتش آزاد در کنار ارتش سوریه به جنگ داعش می‌رود

داعش امارت اسلامی عراق و شام ,النصره القاعده سوریه ,حمله به سوریه,سوریه

نیروهای مسلح ارتش آزاد اقدام به تراشیدن محاصن خود در مناطق تحت نفوذ خود کرده اند.

نیروهای مسلح ارتش آزاد اقدام به تراشیدن محاصن خود در مناطق تحت نفوذ خود کرده اند. دلیل این کار متمایز شدن از نیروهای دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به داعش در مناطق شرقی و جنوب حلب است که اخیرا این مناطق را از کنترل ارتش آزاد خارج کرده اند. نیروهای ارتش آزاد تلاش دارند با این کار خود را متمایز از نیروهای داعش نزد شهروندان و ساکنان این مناطق نشان دهند.

به گزارش دام پرس، این در حالی است که اطلاعات رسیده حاکی از آن است که ارتش سوریه درصدد آغاز حمله ای همه جانبه به شهر حلب است که انتظار می رود به دنبال آن مناطق شرقی حلب از دست مخالفان آزاد شود. ارتش آزاد قصد دارد با زدن ریش و سبیل خود، خود را از نیروهای داعش در رویارویی با ارتش سوریه متمایز نشان دهد.

ساکنان مناطق باب النیرب و المیسر و القاطرجی و الصاخور که تحت کنترل ارتش آزاد هستند در این باره به روزنامه الوطن گفته اند که نیروهای داعش در صدد نفوذ به این مناطق هستند و این نگرانی به وجود آمده که آنها بخواهند مناطق آنها را اشغال و بر آنها مسلط شوند.

آنها همچنین می گویند که نگرانی نیروهای ارتش آزاد بیش از ساکنان است، آنها اقدام به اصلاح ریش و سبیل خود کرده اند تا مردم آنها را از عناصر جبهه النصره و احرار الشام و دیگر جریان های سلفی وابسته به القاعده متمایز کنند.

این در حالی است که آنها به ورود ارتش سوریه که بنا به اخبار رسیده از منطقه شرقی آغاز می شود نیز امید بسته اند و می خواهند به این ترتیب خود را متمایز از آنها نشان دهند تا ارتش سوریه همان رفتاری که با نیروهای داعش می کند با آنها نکند.

یکی از شاهدان عینی در منطقه میسر در این باره می گوید: جوانان ارتش آزاد به محض این که شنیدند نیروهای داعش خود را برای ورود به شهر آماده می کنند اقدام به تراشیدن ریش های بلند خود کردند.

در عین حال گزارش می شود که همه نیروهای ارتش آزاد و شاخه های نظامی وابسته به آن خود را برای رویارویی با نیروهای داعش آماده کرده اند و حتی انتظار می رود که در کنار ارتش سوریه در مبارزه با داعش بایستند. ارتش سوریه قصد دارد از جبهه شرقی وارد شهر حلب شده و ضمن تصرف فرودگاه این شهر بزرگ سوریه کنترل آن را از دست مخالفان خارج کند. این منطقه مدتی است که تحت کنترل جبهه النصره بوده که آن را به پایگاهی برای خود تبدیل کرده بود اما بعدا نیروهای داعش و ارتش آزاد حلب را از کنترل نیروهای جبهه النصره خارج کردند. اکنون که ارتش سوریه درصدد حمله همه جانبه بر آمده تا این شهر را از کنترل مخالفان خارج کند ساکنان شهر می گویند که نیروهای ارتش آزاد تلاش می کنند این گونه وانمود کنند که با داعش همکاری ندارند و حاضرند در کنار ارتش سوریه با آنها بجنگند.

پیش از این زمانی که نیروهای ارتش سوریه قصد حمله به شهر حلب از جبهه شمالی را داشتند نیز نیروهای ارتش آزاد برای این که از نیروهای داعش متمایز باشند اقدام به زدن محاصن خود کرده بودند.

52262

کد N75538