فرودگاه بین المللی حلب بازگشایی شد

سیاسی

بازگشایی فرودگاه بین المللی حلب نشان دهنده آن است که به رغم ادامه عملیات نظامی ارتش سوریه در حلب و اطراف آن، اما نیروهای ارتش مناطق اطراف فرودگاه را به طور کامل به کنترل دوباره خود درآوردند.

فرودگاه بین المللی «حلب» امروز -چهارشنبه-و پس از گذشت یک سال بسته شدن آن به علت درگیری ارتش سوریه با گروه‌های مسلح، بازگشایی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، تلویزیون سوریه اعلام کرد که یک هواپیمای مسافربری که حامل یک تیم از خبرنگاران بود امروز صبح در فرودگاه بین المللی حلب به زمین نشست.

این تلویزیون افزود که هواپیمای مسافربری که از دمشق به مقصد حلب پرواز کرده بود در پی کنترل دوباره همه مناطق اطراف فرودگاه حلب توسط ارتش سوریه توانست به سلامت در این فرودگاه مهم فرود بیاید.

فرودگاه حلب به دلیل درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح به مدت یک سال به روی هواپیماهای مسافربری بسته بود اما هواپیماهای نظامی از آن استفاده می‌کردند.

بازگشایی فرودگاه بین المللی حلب به روی هواپیماهای مسافربری نشان دهنده آن است که به رغم ادامه عملیات نظامی ارتش سوریه در حلب و اطراف آن، اما نیروهای ارتش مناطق اطراف فرودگاه را به طور کامل به کنترل دوباره خود درآوردند.

کد N75418