تظاهرات اعتراضی دانشجویان در شهر لندن

اعتراض,دانشجو

لندن - ایرنا - صدها نفر از دانشجویان انگلیسی روز چهارشنبه با برگزاری تظاهراتی در شهر لندن نسبت به سیاست های ریاضت اقتصادی دولت ائتلافی و همچنین محدودیت های ایجاد شده برای فعالیت های دانشجویی در برخی دانشگاه ها، اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دانشجویان که اکثرا از دانشگاه لندن بودند، عصر امروز ابتدا در مقابل اتحادیه صنفی دانشگاه لندن تجمع کردند و با سردادن شعارهایی خواستار حفظ استقلال اتحادیه های صنفی و عدم دخالت پلیس و مقامات در امور دانشگاه شدند.

تجمع کنندگان سپس در خیابان های مرکزی شهر لندن تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات پلاکاردهای متعددی را در انتقاد از پلیس و سیاست های دولت در دست داشتند که بر روی برخی از آنها نوشته شده بود: اتحادیه صنفی دانشگاه لندن را حفظ کنید، دست پلیس را از دانشگاه کوتاه کنید، آموزش کالا نیست، آموزش فروشی نیست، نظام سرمایه داری فرو می ریزد و ...

آنان همچنین شعار می دادند؛ سیاست های ریاضت اقتصادی را متوقف کنید، آموزش عالی را خصوصی نکنید، دست از سر دانشگاه ها بردارید، دانشجو، کارگر، اتحاد اتحاد، ما از اعتصاب حمایت می کنیم و ...

دانشجویان همچنین پلاکاردهایی در انتقاد از قتل ˈمارک داگانˈ جوان سیاه پوستی که در تابستان سال 2011 به ضربه گلوله پلیس در منطقه تاتنهام لندن کشته شد، حمل می کردند و شعار می دادند؛ پلیس قاتل است، پلیس مارک داگان را کشت و بدون اجرای عدالت، صلح و آرامش برقرار نمی شود.

ماه گذشته نیز حدود دو هزار نفر از دانشجویان انگلیسی تظاهرات مشابهی را در اعتراض به سیاست های دولت و اقدامات پلیس در شهر لندن برگزار کردند.

دانشجویان بویژه به این انتقاد دارند که ماموران پلیس چند هفته پیش و در جریان یک اعتراض صنفی در دانشگاه لندن برخورد خشنی با دانشجویان داشته اند. دانشگاه لندن اخیرا آنچه را که اعتراضات خشن خوانده در محوطه و اماکن متعلق به این دانشگاه ممنوع کرده است.

تشکل های دانشجویی اعلام کرده اند که در آینده نیز به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

اروپام**345
کد N75299