جلیلی به ایسنا خبر داد

کارگروهی در تلفیق پیشنهاد دولت برای هدفمندی را بررسی می‌کند

سیاسی

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت که کارگروهی در این کمیسیون تشکیل می‌شود تا پیشنهاد دولت برای نحوه اجرای هدفمندی در سال آینده را بررسی کند.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در حال حاضر آقای نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راه‌بردری رییس جمهور در حال تشریح پیشنهاد دولت درخصوص هدفمندی هستند.

وی افزود: بعد از توضیحات آقای نوبخت و تقدیم رسمی پیشنهاد به کمیسیون تلفیق، اعضای کمیسیون در این باره تصمیم خواهند گرفت که آیا این پیشنهاد را می‌پذیرند یا خیر و اگر پیشنهاد مورد پذیرش کمیسیون قرار گرفت، کارگروهی برای بررسی جزییات پیشنهاد تشکیل خواهد شد.

به گفته جلیلی، دولت در پیشنهاد خود، درآمد حاصل از اجرای هدفمندی در سال آینده را 632 میلیارد هزار ریال پیش‌بینی کرده که 519 هزار میلیارد ریال آن از محل اصلاح قیمت کالا و خدمات و 113 هزار میلیارد ریال یارانه نان، برق و سایر کالاها و خدمات خواهد بود.

وی اضافه کرد که در پیشنهاد دولت، 100 هزار میلیارد ریال از درآمد هدفمندی در سال 93 به تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام

کد N75148