توضیحات ابتکار درباره لغو سخنرانی اش در نماز جمعه/ دولت فعلی از سردرگمی گذشته در هدفمندی خارج شده است

دولت

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست درباره لغو سخنرانی اش در نماز جمعه هفته گذشته تهران گفت: هیچ دلیلی درباره این موضوع به ما اعلام نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره لغو سخنرانی وی در نماز جمعه هفته گذشته تهران اظهار کرد: برای سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران در هفته هوای پاک دعوتی به عمل آمد و هماهنگی هایی صورت گرفت که بنده به عنوان سخنران پیش از خطبه ها در نماز جمعه حاضر شوم.

وی افزود: 48 ساعت مانده به سخنرانی من در نماز جمعه تهران اعلام کردند که این سخنرانی لغو شده است در حالی که من آماده سخنرانی بودم و حتی متن سخنرانی بنده هم آماده شده بود.

معاون رئیس جمهور با اظهار تاسف از این که این اقدام در سطح بین المللی بازتاب خوبی نداشته است گفت: برای ما بسیاری اهمیت دارد که در بین گروه های مذهبی مسایل زیست محیطی را مطرح کنیم تا شاهد اصلاح رفتار در قبال محیط زیست که ریشه در آموزه و باورهای دینی ما دارد، باشیم. بنده به نوبه خودم از وقوع چنین موضوعی متاسفم و البته هیچ دلیلی درباره لغو سخنرانی به ما اعلام نشد.

وی در ادامه با تاکید بر این که دولت فعلی از سردرگمی از موضع هدفمندی یارانه ها  خارج شده است گفت: محیط زیست در هدفمند سازی در دنیا از اهداف مهم تلقی می شود. متاسفانه ما در همه شاخص های مصرف و الگوی مصرف مشکلات زیادی داریم که باید برای رفع آن تلاش کنیم.

ابتکار ادامه داد: در تبصره ادامه هدفمندی یارانه ها در سال 93 که امروز از سوی دولت قرار است به مجلس ارایه شود توجه ویژه ای به حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی در شهرهای بزرگ شده است که رویکرد مهم و روزآمدی به حساب می آید.

وی تاکید کرد: اگر قرار است با اجرای طرحی در تولید، صنعت، اقتصاد و جامعه شاهد پیشرفت کشور باشیم اولین موضوع وجود آب و هوا و تنفس سالم برای شهروندان است چرا که یک انسان در طول روز 16 کیلو هوا تنفس می کند و ممکن است مصرف آب و غذایش به یک کیلو هم نرسد لذا امیدوارم مجلس جهت گیری دولت را درباره محیط زیست در هدفمندی تقویت و حفظ کند.

ادامه دارد...