سعیدی:

کشته شدن 2زن در آتش‌سوزی اخیر قابل اغماض نیست/پیگیری موضوع وظیفه نظارتی مجلس است

سیاسی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که حادثه آتش سوزی خیابان ابوریحان که منجر به کشته شدن 2 زن شده قابل اغماض نیست و مجلس در صورت نیاز در این زمینه ورود خواهد کرد.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: ما منتظر ارائه گزارش نهادهای مربوطه در مورد این حادثه آتش سوزی هستیم تا اگر نیازی بود مجلس در این زمینه وارد شود زیرا اگر موضوع پیگیری نشود و با خاطیان برخوردی صورت نگیرد این جزو وظایف نظارتی مجلس است که در این زمینه وارد عمل شوند.

وی افزود: این جزء بدیهیات است که مجموعه‌های امدادی مثل آتش نشانی باید آمادگی‌های لازم را به ویژه در تجهیزاتشان داشته باشند چرا که این ها با جان انسان‌ها سر و کار دارند و حتی یک ثانیه اختلال در عملکرد تجهیزات آنها آسیب‌های جبران ناپذیری دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس یاد آور شد: در حادثه آتش سوزی یکی از تجهیزات آتش نشانی نقص فنی پیدا کرده و قابل توجیه نیست و حداقل باید در لحظاتی که آن دو زن از پنجره به بیرون آویزان شده بودند تشک نجاتی برای آنها تدارک می‌شد که لااقل جانشان حفظ شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که این حادثه قابل اغماض نیست و باید برخرود و پیگیری‌های لازم در این باره انجام شود، گفت: تجهیزات آتش نشانی و سایر نهادهای امدادی باید پیش از استفاده بازرسی شود و نقایص‌های آنها مرتفع شود.

سعیدی در پایان گفت که بعد از جمع بندی گزارش مربوطه در مورد این حادثه در صورت لزوم مجلس نیز در این باره ورود می‌کند.

انتهای پیام

کد N74620