وزیر خارجه آلمان: انتظار زیادی از ژنو 2 نباید داشته باشیم

کنفرانس ژنو 2 سوریه,برلین

برلین - ایرنا - وزیر امور خارجه آلمان گفت: نمی توان انتظار زیادی از کنفرانس ژنو 2 برای حل فوری بحران سوریه داشت و امروز معجزه ای رخ نخواهد داد.

به گزارش ایرنا درحالی که با اقدام غیرمتعارف دبیرکل سازمان ملل که زیر فشارهای آمریکا و گروه های شورشی مخالف دولت سوریه، دعوت از ایران برای حضور در این نشست پس گرفته شد و کارشناسان و صاحبنظران سیاسی این اقدام را موجب ناکامی این نشست بین المللی دانسته اند، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان نیز گفت که نمی تواند انتظار زیادی از ژنو 2 داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری آلمان (د.پ.آ)، اشتاین مایر به عنوان یکی از شرکت کنندگان در نشست ژنو 2 که از ساعتی قبل از مونترو سوئیس آغاز شده،در گفت و گویی در حاشیه این نشست بین المللی خاطرنشان کرد: همین که امروز جمعی اینجا جمع شده و درمورد دستیابی به راهی برای حل بحران سوریه مذاکره می کنند، می تواند مهم باشد اما نباید انتظار داشته باشیم که کار بسیار بزرگی انجام شود.

به اعتقاد اشتاین مایر،حداقل هدف نشست ژنو 2 می تواند این باشد که بتوان وارد مرحله ای برای ارائه بهتر کمک های بشردوستانه به آوارگان سوری شد و یا اینکه موفق شویم در برخی از مناطق بحرانی این کشور تا اندازه ای اوضاع را آرام کنیم که مردم بیشتری کشته نشوند.

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران نیز روز چهارشنبه قبل از عزیمت به سوئیس به منظور شرکت در چهل و چهارمین اجلاس داووس درپاسخ به سوالی درخصوص برگزاری نشست ژنو 2 در سوریه،گفت: با توجه به علائم، امید چندانی به کنفرانس ژنو 2 نداریم که بتواند در مبارزه با تروریسم موفق باشد.

اروپام** 2051** 1701** 1337
کد N74334