ولید المعلم: کسانی در ژنو 2 حضور دارند که دستشان به خون مردم سوریه آغشته است

ولید المعلم

مونترو (سوئیس) - ایرنا - وزیر خارجه سوریه گفت: باعث تاسف است کسانی در کنفرانس ژنو 2 حضور دارند که دستشان به خون مردم سوریه آغشته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، «ولید المعلم» روز چهارشنبه در سخنانی در کنفرانس ژنو2 اظهار داشت: برخی کشورهایی که در این اجلاس حضور دارند، بی شرمانه به ما درس دموکراسی می دهند و می خواهند به جای ما تصمیم بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: آنها کسانی هستند که ادعای کمک به مرم سوریه را دارند، اما در عین حال با دلارهای نفتی خود از تروریست ها حمایت می کنند و راه را برای نفوذ آنها به سوریه باز می کنند.

معلم گفت: امروز نقاب از چهره واقعی مدعیان دروغین طرفدار مردم سوریه کنار رفته است و می توان چهره واقعی آنها را دید. آنها نه تنها دلسوز مردم سوریه نیستند بلکه برای فروپاشی سوریه تلاش می کنند.

وزیر امور خارجه سوریه هشدار داد: همسایگان سوریه بدانند که آتش جنگ و بحران در این کشور خواسته یا ناخواسته دامن آنها را هم خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دولت سوریه مصمم است به مبارزه با تروریسم ادامه دهد، گفت: گفت و گو میان سوری ها بهترین راه حل برای بحران جاری در این کشور است.

ولید معلم خطاب به دولت هایی که خود را قیم سوریه می دانند واز مشروعیت داشتن یا نداشتن دولت قانونی سوریه سخن می گویند، گفت: هیچ کس در جهان حق ندارد که مشروعیت را از دولت سوریه بگیرد یا بخواهد به آن مشروعیت بدهد و فقط مردم سوریه هستند که شایسته انجام این کار هستند.

وزیر خارجه سوریه همچنین تاکید کرد که دولت سوریه به تمام خواسته های جامعه بین المللی عمل کرده و درها را به روی بازرسان بین المللی گشوده اما مخالفینی که امروز در این کنفرانس حضور دارند، با شلیک به سمت بازرسان بین المللی اجازه نداده اند آنها کارشان را آنگونه که باید انجام دهند.

ولید معلم همچنین از ایران، چین، روسیه و برخی کشورهای آمریکای لاتین که در مدت سه سال گذشته حامیان واقعی ملت و دولت سوریه بودند، تشکر کرد.

سیام(3)**1723**9132**1535
کد N74305