فرمانده سپاه بیت‌المقدس: اشراف سپاه، عامل ایجاد امنیت پایدار در کردستان است

سپاه پاسداران,سپاه,كردستان

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: نیروهای مسلح و بویژه سپاه بیت‌المقدس استان کردستان بر این منطقه اشراف کامل دارند به نحوی که امنیت پایدار را در این استان حاکم کرده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی در مراسم افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در سنندج اظهار کرد: بر اساس تدابیر الهی برگرفته از فرمان راهبردی مقام معظم رهبری در راستای برقراری امنیت پایدار و مردمی در مناطق غرب و شمال غرب کشور اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

وی تصریح کرد: امروز به برکت خون پاک شهیدان، استان کردستان به لحاظ امنیت از جایگاه قابل قبول و مطمئنی برخوردار است و بقای این امنیت با اقتداری که در حوزه مأموریت سپاه و سایر ارگان‌های ذیربط دنبال می‌شود قطعی است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس اضافه کرد: سپاه در حوزه آمادگی رزم و رصد و پیگیری در نهایت اشرافیت و هوشیاری در حوزه‌های مختلف این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

رجبی با بیان اینکه "آخرین یگان مهمان و مأمور در استان کردستان سال گذشته بدرقه شد و به استان خود بازگشت"، افزود: نیروهای بومی و مردمی استان جایگزین این نیروها شدند و در حال حاضر تمام مأموریت‌های ابلاغی نیروی زمینی و قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) با اتکا بر همین نیروهای بومی استان اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: خروجی تمامی این اقدامات و امنیت پایدار و قابل قبول مردمی زمینه لازم را برای توسعه، عمران و آبادانی و مردم‌یاری در استان فراهم کرده است.

فرمانده سپاه پیت‌المقدس تصریح کرد: توجه به بحث محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری یکی دیگر از برنامه‌های سپاه در راستای ایجاد امنیت پایدار در کردستان است که طی سال‌های اخیر با استفاده از اعتبارات داخلی و استانی در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.

رجبی افزود: سپاه در کنار سایر مأموریت‌های اولویت‌دار پیرامون تأمین امنیت پایدار و مقابله با تهدیدات سخت و نیمه‌سخت دشمنان در حوزه برنامه‌های محرومیت‌زدایی به خوبی وارد شده است.

وی، وجود امنیت را مهمترین مؤلفه برای ایجاد زیرساخت‌ها و ارتقای شاخص‌های توسعه در استان دانست و گفت: خدمات ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز در ارتقای امنیت تأثیرگذار است به نحوی که فضای بازدارندگی ایجاد می‌کند و نگاه‌ها به داخل معطوف می‌شود.

انتهای پیام

کد N74254