سردار جزایری: ایران یک کشور قدرتمند و رو به پیشرفت است

ستادكل نيروهاي مسلح,سردار جزايري

معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت: با وجود تمام فشارها و ناهنجاری‌های ناشی از نقشه‌های دشمنان، جمهوری اسلامی ایران یک کشور قدرتمند و رو به پیشرفت و تعالی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در همایش پیوست‌نگاری فرهنگی که با حضور مدیران و کارکنان حوزه فرهنگی نیروهای مسلح برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع مهندسی فرهنگی و پیوست نگاری فرهنگی در کشور تأکید کرد: فراهم‌سازی زمینه‌های اجرایی پیوست‌نگاری فرهنگی در دستور کار نیروهای مسلح قرار گرفته است و در این عرصه نیز مانند سایر عرصه‌ها باید پیشتازی موفق و سربلند باشیم.

وی افزود: نیروهای مسلح بعنوان پیشقراولان این عرصه می‌توانند در جامعه تحرک ایجاد کنند و به مانند عرصه مقابله با تهدیدات فرهنگی و جنگ نرم با ظرفیت‌سازی مؤثر و بهنگام بایستی دغدغه‌های موجود در این زمینه را نیز مرتفع سازند.

جزایری، تلاش برای نهادینه‌سازی تفکر پیوست‌نویسی فرهنگی در طرح‌ها و پروژه‌های خرد و کلان کشور را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر توصیف و تصریح کرد: اندیشیدن به مقوله فرهنگ و مقابله با ناهنجاری‌های موجود در این حوزه باید به گفتمان غالب تبدیل شود و ناکافی بودن اقدامات فرهنگی در جامعه بیش از هر چیزی این نکته را یادآوری می‌شود که باید کمربندها را در عرصه‌های فرهنگی محکمتر بست.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: برخی ناهمگرایی‌ها که در سطوح مدیریت فرهنگی کشور قابل مشاهده است، باید پایان یابد و ساخت و هویت مفهوم‌بندی شده و تأثیرگذار فرهنگی بیش از گذشته و در تراز انقلاب و نظام تقویت شود.

وی با اشاره به تلاش و سرمایه‌گذاری و بسیج دشمنان در پیشبرد تهاجم فرهنگی و سناریوهای گوناگون جنگ نرم در کشور افزود: ضروری است به اقتضای عزم و اراده دشمن که متأسفانه روزبه‌روز هم جدی‌تر می‌شود، اقدامات مقابله‌ای لازم طراحی و با ثبات قدم و اطمینان به موفقیت، آنها را عملیاتی کرد.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور، صف طویل دشمن در مقابل ملت ایران را بیانگر قدرت نظام و گفتمان انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: به فضل الهی و دعای حضرت ولی عصر و مدیریت مقام معظم رهبری، ملت ایران از شرایط خطیر کنونی با سربلندی عبور خواهد کرد و در این راستا با مشارکت و نقش‌پذیری‌های حماسی و بزرگ نهادها و شخصیت‌های مسئول چالش‌ها و روزنه‌های تهدید رفع و ساخت محیطی در شأن انقلاب اسلامی و متناسب با آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) برجسته‌تر و پرفروغ‌تر از گذشته رقم خواهد خورد.

انتهای پیام

کد N74166