آیت‌الله علوی‌گرگانی:

مسجد جمکران، چشم و چراغ مردم ایران است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,مسجد جمكران

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: مسجد مقدس جمکران، خانه امام زمان(عج) و چشم و چراغ مردم ایران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: مسجد مقدس جمکران، خانه امام زمان(عج) و چشم و چراغ مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با تولیت مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اهمیت رسیدگی به این فضای معنوی گفت: خوشبختانه سال‌ها چشم انتظاری در جهت توسعه جمکران نتیجه داده و جمکران پایگاه آبرومندی برای حضور شیعیان شده است.

این استاد حوزه تصریح کرد: مسجد مقدس جمکران به عنوان خانه امام زمان(عج)، امروز چشم و چراغ مردم ایران شده و از آن حالت انزوایی که در سال‌های گذشته داشت خارج شده است و این افتخار بزرگی برای ما است.

وی حضور مردم در مسجد را فرصتی بزرگ برشمرد و عنوان کرد: باید قدرشناس حضور مردم در مسجد مقدس جمکران باشیم زیرا بنا به گفته‌های ارزشمند رهبر معظم انقلاب، مساجد و امام زاده‌ها بهترین کانون فرهنگی هستند که باید نیازهای معنوی مردم را به خوبی تامین نمایند.

علوی گرگانی با بیان حدیثی از امام علی(ع) گفت: طبق این روایت از دست دادن فرصت‌ها، موجب غصه و ناراحتی است از این رو باید فرصت‌ها را غنیمت بشماریم به ویژه اینکه از سراسر جهان در این مسجد مقدس حضور می‌یابند.

وی افزود: باید از سفره پر فیض و برکت ولی عصر(عج) در این مسجد مقدس به خوبی استفاده کنیم و قدر چنین فرصتی را به خوبی بدانیم هرچند خداوند زمینه حضور مردم در این مسجد را فراهم کرده و نیروی معنوی این مسجد موجب حضور مردم شده که باید با این فرصت مناسب قدم‌های بزرگی در استفاده از ظرفیت‌های مسجد جمکران برداریم.

این استاد برجسته حوزه خواستار ایجاد شرایط مناسب در جهت اقامت زایران شد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم در جهت اقامت و اسکان زایران در مسجد مقدس جمکران فراهم شود و با تسهیلات مناسب موجب شویم تا مردم با خیالی آسوده به قم بیایند و از حضور بارگاه حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و حضور علما بهره‌مند شوند.

علوی گرگانی در پایان گفت: قم دارالفقاهه و خانه امام زمان (عج) است و به برکت همت مسئولان پیشرفت‌های خوبی در قم و به ویژه مسجد مقدس جمکران ایجاد شده است و شما عزیزان بدانید که ما در هر شرایطی دعاگوی خدمتگزاران به قم هستیم.

انتهای پیام

کد N74051