دو نظامی لبنانی در درگیری های طرابلس کشته شدند

طرابلس

بیروت- ایرنا -تشدید درگیری های مسلحانه میان ارتش و گروههای مسلح درشهر طرابلس درشمال لبنان منجر به کشته شدن دو نظامی لبنانی شد.

به گزارش ایرنا، منابع خبری لبنان ساعاتی پیش خبردادند درگیری های مسلحانه شهرطرابلس لبنان صبح امروز چهارشنبه به دنبال هدف قرار گرفتن یک مرکز ایست بازرسی ارتش در میدان ابوعلی شهر طرابلس از سوی گروههای مسلح تشدید شد.

به دنبال این حادثه و تشدید درگیری های مسلحانه و تیراندازی گروههای مسلح جاده اصلی شهرطرابلس بسته شد.

پایگاه اطلاع رسانی ˈالنشرهˈ لبنان نیز ازکشته شدن تعدادی از اعضای گروههای مسلح تروریستی و دو سرباز لبنانی و مجروح شدن تعدادی دیگر از نظامیان لبنانی در میدان ابوعلی شهرطرابلس در جریان درگیری های ارتش با گروههای مسلح خبرداد.

به دنبال شروع درگیری های مسلحانه میان ارتش وگروههای مسلح درشهر طرابلس، درساعات اولیه صبح امروز، مدارس و دانشگاه های این شهر بسته اعلام شد.

به دنبال ورود شب گذشته ارتش به مناطق حادثه خیز طرابلس ،آتش بس در این شهر اعلام شد ولی این آتش بس با تیراندازی هوایی گروههای مسلح در ابراز شادمانی از وقوع انفجار تروریستی دیروز در منطقه حاره حریک در ضاحیه جنوبی بیروت به پایان رسید به طوریکه د امنه درگیری ها وتیراندازی ها این بار به سمت منطقه جبل محسن طرابلس نیز امتداد پیدا کرد دراین درگیری ها یک نوجوان طرابلسی درمنطقه باب التبانه مجروح شد.

به دنبال بخش شایعه کشته شدن این نوجوان طرابلسی به دست ارتش، گروههای مسلح خودروی نظامی ارتش را هدف خمپاره خود قراردادند که در اثر آن 8 نظامی لبنانی ازجمله دو افسر زخمی شدند. ارتش دراین درگیری ها برای اولین بار برای پاسخ به حملات گروههای مسلح، مجبور به استفاده از توپخانه شد.

منابع خبری لبنان از تشدید درگیری های مسلحانه و متشنج شدن اوضاع امنیتی شهر طرابلس خبردادند.

شهر طرابلس لبنان از آغاز بحران سوریه در سال 2011میلادی، تاکنون همواره کانون درگیری های مسلحانه میان گروههای مسلح مخالف و موافق نظام سوریه در مناطق جبل محسن و باب التبانه بوده است و طرابلس برای نوزدهمین بار از زمان شروع بحران سوریه، شاهد این نوع از درگیری های مسلحانه بوده است .

خاورم*2023 *1446
کد N73846