آیت‌الله سبحانی: هدایت انسان با کلام خدا همچون جهاد است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

یک مرجع تقلید گفت: احکام و اصول دین در جهت هدایت و راهنمایی انسان تبیین شده است و علما نقش مهمی در هدایت انسان دارند.

یک مرجع تقلید گفت: احکام و اصول دین در جهت هدایت و راهنمایی انسان تبیین شده است و علما نقش مهمی در هدایت انسان دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج فقه در مسجد اعظم در جوار حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان این مطلب اظهار کرد: از این رو علما باید در نقل سخنان خداوند و ائمه اطهار(ع) و معصومین دقت لازم را داشته باشند و واقعیت کلام خدا و پیامبران را به مردم منتقل کنند.

وی با تاکید بر نقش مهم علما در آشکار کردن حجت خدا بر مردم تصریح کرد: اگر انسانی علم و دانش خود را کتمان نماید مرتکب امری حرام شده است چرا که علما وظیفه دارند بر منبرها حجت خدا را بر مردم آشکار کرده و آنها را هدایت کنند.

سبحانی تاکید کرد: همچنین علما باید با سخنانی همراه با فهم به بیان حقیقت بپردازند و سخن خدا را به مردم منتقل کنند تا مردم احکام دینی و اسلامی را به خوبی درک کرده و به آن عمل کنند.

وی در این باره تصریح کرد: علما در هنگام نقل سخنان با استفاده از موضوع و منبع آن را به مردم معرفی کنند تا بدانند که در چه موضوعی سخن گفته می‌شود و از چه منابعی استفاده شده است.

این مرجع تقلید در ادامه هدایت انسان را نوعی جهاد در راه خدا برشمرد و عنوان کرد: مومنان با استفاده از کلام خدا و آیات قرآن کریم می‌توانند گمراهان را به دین اسلام دعوت کنند و باید بدانند که ترویج دین همچون جهاد در راه خدا می‌باشد.

وی ادامه داد: علما و حوزه‌های علمیه در ترویج دین و بیداری مردم نقش مهمی ایفا می‌کنند چه بسا کسانی که تلاش می‌کنند دین به شکل دیگری ترویج شود و مردم باید نسبت به این افراد در جامعه هوشیار باشند.

انتهای پیام

کد N73723