معاون وزیر امور خارجه خبر داد:

تشکیل کمیته تحقیق برای بررسی نقش عربستان و یمن درحمایت از گروه های تروریستی منطقه

امیرعبداللهیان

تهران - ایرنا - معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: کمیته تحقیقاتی در وزارت امور خارجه برای بررسی نقش دو شور عربستان و یمن در حمایت و هدایت نیروهای افراطی در منطقه تشکیل داده ایم.

حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، گفت: در صورت اثبات این موضوع که عربستان و یمن از حوادث تروریستی نقش داشته اند، به طور قطع از طریق سازمان های بین المللی برای پیگیری این موضوع اقدام خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به موفقیت ایران در صحنه های منطقه ای و بین المللی، برخی کشورها با حمایت از گروه های تکفیری و با ترور دیپلمات های ایرانی قصد ضربه زدن به ایران را دارند.

امیر عبداللهیان خاطرنشان کرد: کشورهایی که تلاش می کنند با حمایت از گروه های تکفیری موقعیت ایران را متزلزل کنند، به بیراهه می روند چرا که ایران حضور فعالانه خود را در حل منازعات منطقه ای و صحنه بین الملل حفظ خواهد کرد.

به گفته وی، به نظر می رسد اقدامات تروریستی اخیر در لبنان و یمن علیه ایرانیان به منظور محدود کردن تاثیر مثبت ایران در تحولات منطقه است اما ایران اقدامات خود را در راستای تثبیت صلح و ثبات منطقه پیگیری خواهد کرد.

سیام(4)**9173**9132**1535
کد N73452