ابراز امیدواری اردوغان برای نتیجه‌بخش بودن ژنو 2

نخست‌وزیر ترکیه پیش از مذاکرات ژنو 2 برای خاتمه دادن به بحران سوریه با ابراز امیدواری برای نتیجه بخش بودن این کنفرانس، به موضع‌گیری‌هایش علیه دولت دمشق ادامه داد و مدعی شد که هر رهبری بهتر از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در جریان سفر به بروکسل، پایتخت بلژیک گفت: ما از اینکه همواره درباره این که چه کسی جانشین اسد شود حرف زده‌ایم خسته شدایم. اگر اسد برود، این خواسته و تمایل مردم سوریه خواهد بود که بر آن‌ها حکمرانی می‌کند.

اردوغان گفت، جدیدترین گزارش‌ها از سوریه نشان می‌دهد که اوضاع این کشور بسیار بد است؛ کشوری که مخالفان با حمایت ترکیه و سایر کشورها در انجام اقدامات به منظور سرنگونی دولت دمشق ناکام مانده‌اند.

نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به گزارش دادستان‌های سابق بین‌المللی درباره شواهدی مبنی بر کشتار و شکنجه 11 هزار تن در سوریه نیز افزود: اگر در حال حاضر هیچ اقدامی انجام ندهید، بعدا چه خواهید کرد؟

اردوغان بر کمک ترکیه به 700 هزار آواره سوری و درخواست مبلغ دو میلیارد دلاری برای این منظور تاکید کرد و گفت: متاسفانه، ما تنها 130 میلیون دلار از این مبلغ چند میلیارد دلاری را از جامعه بین‌الملل دریافت کرده‌ایم و جامعه بین‌الملل اصلا از فشاری که بر دوش دولت آنکارا برای کمک به آوارگان سوری است، آگاه نیست.

انتهای پیام

کد N73363