بروجردی خبر داد:

اعلام آمادگی رییسان مجالس 29 کشور برای حضور در اجلاس تهران

بروجردی

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس در نهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در تهران خبر داد و گفت: 29رییس مجلس تا این لحظه برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خانه ملت، علاء الدین بروجردی درباره اهمیت نهمین دوره از اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی، گفت: با توجه به شرایط فعلی جهان اسلام، بحران های موجود در بسیاری از کشورها و رشد حرکت های تروریستی تکفیری و تفرقه در دنیای اسلام، این دوره از اجلاس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجاکه جمهوری اسلامی ایران همواره در ایجاد وحدت در جهان اسلام پیشتاز بوده است، در این دوره نیز با استفاده از تمام ظرفیت خود در جهت کمک به کاهش اختلافات در جهان اسلام و تقویت وحدت درمیان مسلمانان تلاش می کند.

وی درپاسخ به این پرسش که تا کنون چند کشور در سطح رییس مجلس برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کردند؟ اظهار داشت: 29 رییس مجلس اعلام آمادگی کرده اند و برنامه ریزی برای حضور بیشتر رییسان مجالس ادامه دارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس و اعضای شورای همکاری ازجمله کویت و عربستان برای حضور در این دوره از اجلاس اعلام آمادگی کرده اند.

اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی 53 عضو دارد. حداکثر تعداد کشورهای شرکت کننده در اجلاس های قبلی 32 یا 33 کشور بوده است، همچنین حداکثر 15 یا 16 رییس مجلس در نشست های پیشین شرکت داشته اند.

سیام**9121**1535
کد N73351