قشقاوی:

دولت یمن نسبت به شهادت دیپلمات ایرانی مسئول است

سیاست خارجی

معاون کنسولی،امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص اقدامات صورت گرفته پیرامون ترور دیپلمات ایرانی در یمن گفت: دولت یمن در این خصوص مسئول است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن قشقاوی معاون کنسولی وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم تشییع پیکر شهید اسدی که توسط تروریست ها در یمن به شهادت رسید در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که وزارت امور خارجه در واکنش به این اقدام تروریستی چه کاری انجام خواهد داد گفت:  قطعاً به عنوان یک وظیفه جدی در حفاظت از جان، اماکن و حتی محل زندگی دیپلمات ها باید جدی باشیم. این وظیفه دولت ها بر اساس حقوق دیپلماتیک است که باید از دیپلمات ها حراست بکنند.

وی با بیان اینکه افکار عمومی در این خصوص غمناکند افزود: دولت یمن در این خصوص مسئول است، انشاء الله با گسیل هیاتی جزئیات مطرح می شود و مردم اطلاعات لازم را دریافت خواهند کرد.

قشقاوی در  این باره که آیا با توجه به تکرار این اتفاقات سفارت ایران بسته خواهد شد گفت: شاید این درخواست از جانب دشمنان روابط دوجانبه ما با کشورهای مسلمان است که بخواهند به چنین جایی برسند، معنایی ندارد ما حتی اگر  احساس کنیم یک میدان پیکار و نبرد دیپلماتیک است باید حضور داشته باشیم و عقب نشینی در کار ما نیست ولی پیگیری جز کارهای ما است.