خبرگزاری هندی: شرکت ایرانی پاسپورت دو تبعه هند را نمی دهد

ایران

دهلی نو - ایرنا - یک خبرگزاری هندی روز چهارشنبه اعلام کرد: یک شرکت مهندسی ایرانی پاسپورت های دو تبعه هندی شاغل در این شرکت را به آنها پس نمی دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری هندی «پی تی آی»، این دو تبعه هند با مسوولان این شرکت اختلاف پیدا کردند و مسوولان این شرکت نیز علاوه بر آنکه پاسپورت های آنها را پس نمی دهد، یک ماه است اجازه خروج آنها را از یک مهمانخانه در شهر زنجان نمی دهد.

در گزارش خبرگزاری هندی «پی تی آی» نام این شرکت ایران ذکر نشده است، اما نام یکی از اتباع هندی «سانکت پاندیا» ذکر شده است.

این خبرگزاری هندی نوشت: «دیلیپ پاتاک» از اقوام نزدیک «پاندیا» در مصاحبه ای گفت که سانکت را شرکت مهندسی نیروی هند واقع در شهر «گوا» به همراه «محمد حسین خان» به ایران مامور کرد. اما این شرکت ایرانی آنها را به طور غیر قانونی در یک مهمانخانه در شهر زنجان ایران نگهداری می کند و پاسپورت های آنها را پس نمی دهد.

«پی تی آی» نوشت: مشکل این دو تبعه هندی پس از آن فاش شد که دو نفر از همکاران آنها برای اجرای یک طرح نیرو به ایران سفر کرده اند.

«پاتاک» گفت: آنها متوجه شدند که پاندیا و خان از تاریخ 17 دسامبر (26 آذر) سال 2013 میلادی در این مهمانخانه به صورت غیرقانونی نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه «سانکت پاندیا در این مدت اجازه خروج و تماس با سفارت هند را در ایران نداشته است»، گفت: خانواده های دو تبعه هندی با مطرح کردن موضوع با وزارت امور خارجه هند و «بالکریشنا شولکا» رهبر حزب محلی «بی جی پی» هند، خواستار رفع مشکلات این دو تبعه و بازگشت آنها به هند شدند.

رهبر حزب محلی بی جی پی هند نیز در مصاحبه ای با رسانه های هندی گفت: این موضوع را از طریق نامه نگاری با «مان موهان سینگ» نخست وزیر هند، «سلمان خورشید» وزیر امور خارجه و «نارندا مودی» سروزیر ایالت «مدیاپرادش» در میان گذاشته ام و به طور مستقیم با مقامات شرکت هندی در ارتباط هستم.

تلاش های خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مقام های شرکت مهندسی نیرو هند تاکنون به نتیجه نرسیده است.

آساق** 2163** 589**1545
کد N73276