تاکید رئیس سازمان تبلیغات بر ارتقای وضعیت موجود هیئات مذهبی

سازمان تبليغات

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر لزوم بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری توسط هیئات مذهبی، گفت: هیئات مذهبی مهمترین و اولین سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران هستند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر لزوم بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری توسط هیئات مذهبی، گفت: هیئات مذهبی مهمترین و اولین سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در چهارمین نشست فصلی شورای هیئات مذهبی با تاکید بر این‌که «انقلاب اسلامی با تکلیف شکل گرفت» افزود: هیئات مذهبی باید با اشاره مقام معظم رهبری حرکت کنند چرا که معظم له رهبر دینی ما هستند و فرمایشاتشان لازم الاجرا است بنابراین بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری وظیفه شرعی ما است.

وی ادامه داد: ما باید بیندیشیم که برای ارتقای وضعیت موجود هیئات مذهبی چه باید بکنیم البته چگونگی ارتقای هیئات مذهبی منطقه به منطقه و استان به استان فرق می‌کند. باید در این مورد فکر کرد و با برنامه ریزی دقیق و پویا قدم برداشت.

خاموشی با بیان این‌که «هیئات مذهبی می‌توانند محل داده و ستاده اندیشه‌ها و ایده‌ها باشد» تاکید کرد: چقدر خوب است دانشمندان جوان گزارش علمی خود را در هیئات مذهبی مستقیما به مردم ارائه دهند تا مردم باور عزتمدارانه داشته باشند که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم. راه برون رفت کشور از مشکلات اتکا به نیروهای خودی تحت زعامت مقام معظم رهبری است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش هیئات مذهبی را به ایده پردازی و تولید فکر دعوت کرد و ادامه داد: اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی اسلامی ایرانی، قناعت و اهمیت ارزآوری، افزایش تولید ناخالص ملی و موازنه صادرات و واردات مواردی هستند که وعاظ حاضر در هیئات مذهبی می‌توانند در کنار مسائل دینی آنها را در میان مردم مطرح کنند.

خاموشی ضمن تشکر از مسئولان هیئات مذهبی کشور به دلیل برگزاری باشکوه مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر، از مراسم اربعین به‌عنوان بزرگترین اجتماعی مذهبی جامعه شیعیان یاد کرد و از هیئات مذهبی خواست برای ساماندهی و سازماندهی بیشتر این مراسم برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام

کد N73100