وزیر کشور: شوراها با حفظ بی‌طرفی به دنبال اثرگذاری در کشور باشند

وزير کشور,وزارت كشور,شوراها,عبدالرضا رحماني فضلي

وزیر کشور گفت: امیدواریم شوراها با تعاملی که از یک سو با مردم و از سوی دیگر با دستگاه‌های اجرایی و مجلس برقرار می‌کنند، حلقه واسط در سطوح مختلف کشور باشند.

وزیر کشور گفت: امیدواریم شوراها با تعاملی که از یک سو با مردم و از سوی دیگر با دستگاه‌های اجرایی و مجلس برقرار می‌کنند، حلقه واسط در سطوح مختلف کشور باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه "واگذاری حکومت و سرنوشت جامعه به شهروندان از ثمره انقلاب اسلامی"، خاطرنشان کرد: نهادهایی مثل مجلس، شوراها و ریاست جمهوری، همگی تجلی اراده مستقیم مردم برای انتخاب سرنوشت خود در حوزه‌های مختلف هستند.

وی افزود: قانون اساسی اهمیت زیادی به شوراها داده به گونه‌ای که هفت فصل از این قانون به شوراها اختصاص یافته است، پس ما هم باید تلاش خود را در جهت این محورهای قانون اساسی به خوبی انجام دهیم.

رحمانی فضلی با اشاره به وظایف شوراها نیز تاکید کرد: باید در یک رابطه تعاملی منسجم و در یک مشارکت واقعی، همه تصمیمات، اطلاعات و فعالیت‌های شورا در یک رفت و برگشت از سطح خُرد تا کلان انجام شود تا تصمیمات پخته و تجربیات به سایر سطح منتقل شود.

وزیر کشور با بیان اینکه "شوراها به عنوان یک نهاد مهم سیاسی‌، اجتماعی و فرهنگی می‌توانند به مجلس و دولت کمک کنند"، افزود: شوراها باید با حفظ بی‌طرفی و دوری از جناح‌بازی و با رعایت مصالح کشور به دنبال اثرگذاری باشند. وزارت کشور هم تمام هم و غم خود را در اختیار شوراها قرار می‌دهد.

وی در پایان با بیان اینکه "مجلس شورای اسلامی نیز تمام توان خود را در اختیار شوراها گذاشته است"، اظهار کرد: امیدواریم شوراها بتوانند از حمایت‌های مجلس به خوبی برخوردار شوند تا بتوانند با انجام فعالیت‌های خود در راستای سیاست‌های نظام دولت و مجلس نقش بهتری ایفا کنند.

انتهای پیام

کد N73034