تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی

مجلس,تذکر کتبی

تهران - ایرنا - طبیب زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره علت اخراج مدیر عامل مجتمع غنی سازی نطنز به رییس جمهوری تذکر کتبی داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «ضرغام صادقی» عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

بر این اساس، احمدعلی مقیمی نماینده بهشهر به وزیر بهداشت در خصوص لزوم سیاسی نشدن سلامت و درمان مردم تذکر کتبی داد.

فاطمه رهبر نماینده تهران در تذکر خود به وزیر کشور بر پیگیری جدی فوت 2 تن از بانوان زحمتکش تهرانی در آتش سوزی کارگاه تولیدی خیابان جمهوری تاکید کرد.

جعفر قادری و ضرغام صادقی نمایندگان شیراز به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در آغاز احداث بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز تذکر دادند.

همچنین زهره طبیب زاده نوری و فاطمه آلیا نمایندگان تهران در تذکر مشترکی به وزیر راه و شهرسازی بر انجام تعهدات مسکن مهر به متقاضیان که تعهد نظام به مردم است و رسیدگی به مشکلات مردم در این زمینه به ویژه در اسلامشهر، پردیس و پرند تاکید کردند.

سیدسعید زمانیان و حمیدرضا عزیزی فارسانی نمایندگان شهرکرد و اردل به وزیر امور خارجه در خصوص انتقال نیافتن جسد 2 تن از شهدای استان چهارمحال و بختیاری به ایران بعد از 30 روز شهادت تعدادی از افراد در خاک عراق تذکر دادند.

ابراهیم کارخانه نماینده همدان در تذکر خود به رییس جمهوری خواستار دستور جدی رییس جمهور به سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای جلوگیری از تلف شدن جمعی از حیوانات تحت حفاظت آن سازمان در برابر جریانات طبیعی شد.

الهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص احتمال از بین رفتن تمام جنگل های طبیعی استان لرستان طی چند سال آینده و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص نارضایتی جدی رانندگان ایرانی از تصادف تانکرهای عراقی در جاده مواصلاتی اسلام آباد غرب به کوهدشت و پلدختر تذکر داد.

حجت اله درویش پور نماینده ایذه به وزیر نیرو در خصوص دستور پرداخت هر چه سریع تر قیمت اراضی کشاورزان در محدوده سد کارون 3 و سد جره و جلب رضایت آنها و لزوم انجام اقدامات عملی برای اجرای پروژه آبرسانی به شمال شرق خوزستان تذکر داد.

نادر قاضی پور، جواد جهانگیرزاده، حسین سبحانی نیا، محمدحسین فرهنگی و ضرغام صادقی نمایندگان ارومیه، نیشابور، تبریز و شیراز در تذکر مشترکی به وزیر امور اقتصاد و دارایی بر تسریع در اختصاص سهام عدالت ایثارگران و سود آنها تاکید کردند.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه همچنین به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص جلوگیری از حق و حقوق کارگزاران روستایی توسط شرکت مخابرات ایران تذکر داد.

نادر قاضی پور، رمضانعلی سبحانی فر و سیدموید حسینی صدر نمایندگان ارومیه، سبزوار و خوی به رییس جمهوری و وزیر تعاون در خصوص تخصیص بند 86 قانون بودجه 92 کل کشور برای بیمه کارگزاران مخابرات روستایی که سهم دولت تاکنون پرداخت نشده است، تذکر دادند.

نعمت اله منوچهری نماینده پاوه به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص عدم واگذاری وام های مناسب به مردم از طریق وام ها و عدم رعایت دستور العمل ها از سوی روسای بانک ها تذکر داد.

قاسم جعفری و صفر نعیمی نمایندگان بجنورد و آستارا به وزیر اقتصاد در خصوص عدم تمکین بانک ها از پرداخت وام ازدواج جوانان به بهانه های مختلف تذکر دادند.

مرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود نیز درباره لزوم حذف برنج خارجی از سبد کالا و استفاده از برنج ایرانی به رییس جمهوری تذکر داد.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در تذکر دیگری به وزیر امور اقتصاد و دارایی بر اجرای کامل مقررات خصوصی سازی در شرکت مخابرات کشور برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران مخابرات روستایی تاکید کرد.

نادر قاضی پور و رمضانعلی سبحانی فر نمایندگان ارومیه و سبزوار به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در پیگیری حق بیمه کارگزاران روستایی از صندوق تأمین اجتماعی در بند 86 قانون بودجه 92 تذکر دادند.

سیدعلی طاهری و میرقسمت موسوی اصل نمایندگان گرگان و گرمی در تذکری به رییس جمهوری بر لزوم حمایت همه جانبه دولت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کردند.

عبداله سامری، سیدحسین دهدشتی، محمدسعید انصاری و جواد سعدون زاده نمایندگان خرمشهر و آبادان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت انحصاری بودن تردد زوار عتبات عالیات طی چند سال گذشته توسط شرکت شمسا تذکر دادند.

احمد سجادی نماینده سرخس در خصوص جلوگیری از آزادسازی 270 خانواده ایرانی زندانی در ترکمنستان به وزیر امور خارجه تذکر داد.

جواد جهانگیرزاده، نادر قاضی پور و محمدحسین فرهنگی نمایندگان ارومیه و تبریز به رییس جمهوری در خصوص ضرورت جلوگیری از اظهارات هتاکانه نسبت به مجلس که شائبه ورود پیش رس انتخاباتی برخی از مشاوران رییس جمهور را در پی دارد، تذکر دادند.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در تذکری به وزیر نفت بر تجدیدنظر از دعوت شرکت های انگلیس برای حضور در ایران و توجه به خباثت دولت انگلیس علیه ایران اسلامی تاکید کرد.

کریمی قدوسی به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره استفاده از محصولات ایرانی در سبد کالایی و جلوگیری از حضور دلالان در سبد کالا تذکر داد.

کریمی قدوسی در تذکری به وزیران دادگستری و اطلاعات در خصوص پیگیری فک پلمب مشکوک ساختمان حزب منحله مشارکت تذکر داد.

موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم توجه به توان پرداخت اقساط مسکن مهر توسط مردم و تبدیل نشدن قرارداد بازپرداخت 15 سال به 10 سال تذکر داد.

عطا اله سلطانی صبور نماینده رزن نیز در تذکری به وزیر تعاون بر ضرورت تبدیل وضعیت نیروهای حق التدرسی و روزمزد فنی و حرفه ای و تجدید مراکز فنی حرفه ای تاکید کرد.

علی نعمت چهاردولی نماینده ملایر درباره سهل انگاری در تخصیص اعتبار برای احیای قنوات و سیستم آبیاری تحت فشار با توجه به بحران آب کشاورزی به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داد.

ثروتی نماینده بجنورد در تذکری به وزیر کشور خواستار رسیدگی به وضعیت پرسنل شهرداری ها و پرداخت حقوق معوقه شهرداری و کنترل مصوبات شوراهای شهرها و روستاها شد.

احمد آریایی نژاد نماینده ملایر به وزیر بهداشت در خصوص بررسی پرونده های بیماران ترخیصی و ارزیابی اقدامات انجام نشده و هزینه های اخذ شده تذکر داد.

سیام**2025 ** 1418
کد N72169