آمریکایی بازداشتی در کره شمالی: واشنگتن برای آزادی من هزینه کند

خارجی,چین,کره

پکن - ایرنا- ˈکنت بائهˈ آمریکایی که بیش از یک سال پیش در کره شمالی دستگیر شد برای آزادی خود از واشنگتن درخواست کمک کرد و گفت که آمریکا باید در حد توان برای رهایی من هزینه کند.

به گزارش ایرنا به نقل از نشریه کوریا تایمز، وی که به مدت سه دقیقه و نیم با خبرنگاران در کنار نگهبانان خود سخن گفت، تاکید کرد : دولت آمریکا باید هر چه در توان دارد برای آزادی من هزینه کند.

کره شمالی نیز در اقدامی کم سابقه اعلام کرد با آمریکا در باره این فرد گفت و گو می کند.

این فرد 44 ساله آمریکایی سال 2012 میلادی به اتهام فعالیت های ضد دولت کره شمالی در شهر ˈراسونˈ دستگیر و به 15 سال کار در اردوگاه محکوم شد.

کره شمالی از سال 2009 میلادی به این طرف تقریبا هر سال چند آمریکایی را بازداشت کرده اما همه آنها بتدریج آزاد شده اند. این افراد پس از دیدار مقامات عالی رتبه آمریکایی از جمله بیل کلینتون و جیمی کارتر روسای جمهوری سابق آمریکا با مقامات کره شمالی آزاد شده اند.

دنیس رادمن بسکتبالیست سابق ان بی ای که ماه جاری میلادی در کره شمالی بسر می برد در مصاحبه ای با سی ان ان گفت که کنت بائه مرتکب جرایمی شده است که جزییات آن فاش نشده است.

کنت بائه، آمریکایی کره ای تبار به اتهام جاسوسی و عکس برداری از مراکز حساس دولتی کره شمالی بازداشت و یکبار به دلیل وخامت اوضاع جسمانی به بیمارستان منتقل شده است. پیونگ یانگ قبلا گفته بود بائه به ارتکاب جرم با هدف سرنگونی دولت اعتراف کرده است.

واشنگن که مدعی است این فرد که با نام ˈ پائه جون هو ˈ نیز شناخته می شود راهنمای تور است و مرداد ماه امسال ضمن هشدار نسبت به وخامت وضعیت سلامتی این آمریکایی از پیونگ یانگ خواسته بود هر چه سریع تر وی را آزاد کند.

آساق ** 2100 **1611
کد N72102