نماینده ملایر:اقتصاد باید از خوی سلطان پروری پالایش شود

مجلس,نطق,آریایی

تهران - ایرنا - نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بروز رانت خواری در اقتصاد، گفت: آیا وقت آن نرسیده است که اقتصاد از خوی سلطان پروری پالایش شود.

به گزارش ایرنا، «احمد آریایی نژاد» در نطق میان دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس اظهار داشت: چگونه است که این همه سلطان و آقازاده در اقتصاد داریم؛ سلطان شکر، سلطان فولاد، سلطان موز، سلطان دارو، سلطان پورشه، سلطان سم؛ آیا وقت آن نرسیده است که اقتصاد یک پالایش از خوی سلطان پروری به عمل آورد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: چه عیبی در اقتصاد است که بابک زنجانی ها، خاوری ها و شهرام جزایری ها از آن سر بر می آورند.

وی پرسید: واقعا امکان رصد اموال و دارایی های یک شبه و باد آورده وجود ندارد؟ به راستی مسوولان نمی توانند خود را از شر این ملیجک ها متملقین و چاپلوسان رهایی بخشند؟

آریایی نژاد ادامه داد: واقعا امکان نظارت بر مناقصه ها و مزایده ها و جا به جایی اموال و پول وجود ندارد؟ نقش دولت و بانکداری الکترونیک کجاست؟ با چه حساب و کتابی 80 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانک ها به 30 نفر تعلق دارد؟

نماینده مردم ملایر در مجلس همچنین با بیان این که ملت ایران تحمیل های توافق ژنو را ظالمانه می داند، اظهار داشت: مسوولان کنونی به هوش باشند به تاریخ 100 سال اخیر ایران و معاهدات و تفاهمات خوب دقت کنند، لقب «شاه سلطان حسین» را در کارنامه خود حک نکنند و فردای تاریخ شرمنده نشوند.

آریایی نژاد تاکید کرد: مراقب حمایت های «جک استراو» (نماینده پارلمان انگلیس)هم باشید، روباه پیر شد عابد و زاهد و مسلمانا. روزی که دشمن از ما تعریف کند، عزای ماست.

وی ادامه دادˈ ملت بزرگ ایران اهل جنگ با هیچ کشوری نیست در دفاع از آرمان های خود کوتاه نخواهد آمد و در برابر دشمن متحد و یکپارچه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به سیاست داخلی نیز اشاره کرد و با طرح این سوال که «چرا برخی جرات نام بردن و محکوم کردن فتنه را ندارند؟» گفت: اگر سرعت محاکمه آنهایی که به ستونی تکیه دارند طوری باشد که نتیجه عدالت سریعتر معلوم شود مردم دلگرم تر می شوند.

آریایی نژاد ادامه داد: گفته اند دقت فدای سرعت نشود ولی تنبیه بلافاصله بعد از جرم اثر تربیتی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسانی که به خوبی سرنوشت افراط و تفریط را می دانند و آن را تجربه کرده اند، به افراد مستقل، ساده، دلسوز، مردمی، ساده زیست، کارآمد، تلاشگر و مومن احترام بگذارند و از وجود آنها محروم نمانند اگرچه حق این است که هر جناح از افراد خود استفاده کند ولی افراد اخلاقی هم در هر جناحی وجود دارد و تندروها برای هر جناحی سم مهلک به حساب می آیند.

وی همچنین اظهار داشت: به راستی تا دیر نشده پیش بینی افزایش جنایت ها و شرارت های دایمی صهیونیست ها و غرب را بکنید که در ایام خرداد که مردم محو بازی جام جهانی فوتبال هستند بازارشان سکه می شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علاج همه مشکلات زمینه سازی برای اجرایی کردن احکام و فرهنگ اسلام ناب در جامعه است.

سیام**2025 ** 1418
کد N71683