روحانی‌نژاد تشریح کرد:

برنامه‌های کمیته هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی

دهه فجر

رئیس کمیته هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی از فعالیت بیش از 50 هزار تشکل دینی، انجمن اسلامی، هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در مراسم دهه فجر امسال خبر داد و گفت: بیش از 13هزار مبلغ در طول دهه فجر در مساجد، دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز مختلف فعالیت خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌نژاد معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری به منظور اعلام اهم برنامه‌های کمیته انجمن‌های اسلامی و هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در سال حماسه سیاسی و اقتصادی حضور پرشور ملت عرصه اجرایی کشور را تعیین کرد و مذاکرات هسته‌یی با پشتیبانی مقام معظم رهبری توفیقات خوبی را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد و جشن‌های دهه فجر انقلاب در سال جاری با توجه به شرایط موجود از شور و نشاط خاصی برخوردار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته‌های زیادی در ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی تشکیل شده که یکی از آنها کمیته انجمن‌های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی و دینی است که برنامه‌های متنوع و فراوانی در این ایام خواهند داشت.

رییس کمیته هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به این‌که «این کمیته شبکه مردمی را سازماندهی کرده و انقلاب ما همه توان و قدرت خود را با حمایت و حضور مردم دارد» گفت: در دهه فجر امسال بیش از 50 هزار تشکل دینی اعم از انجمن اسلامی، هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی و تبلیغی برنامه‌های متنوعی اجرا خواهند کرد.

روحانی‌نژاد افزود: هم‌اکنون 80 هزار هیات مذهبی در کشور وجود دارد که 40 هزار مورد آن در ماه محرم و صفر و 40 هزار مورد دیگر در طول سال فعال هستند. همچنین 10 هزار انجمن اسلامی و کانون فرهنگی در طول سال در سراسر کشور فعال هستند.

وی از برگزاری نشست سراسری شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان سراسر کشور در روزهای آینده خبر داد و گفت: به منظور آشنایی شبکه مردمی با برنامه‌ها و سیاست‌های دهه فجر، نشست شورای هیئات مذهبی چهارشنبه و پنج‌شنبه این هفته و نشست کانون مداحان سراسر کشور روز شنبه با حضور وزیر کشور و رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

رییس کمیته هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: برای توجیه و هماهنگی برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی بیش از 500 نشست و همایش نیم روزه برای مبلغین، هیئات مذهبی و مداحان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی همچنین از اعزام 13 هزار مبلغ در طول دهه فجر برای اجرای مراسم‌های این دهه خبر داد و گفت: هر جای کشور در برگزاری مراسم دهه فجر نیاز به مبلغ وجود داشت به دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی مراجعه کنند و آنها موظف هستند مبلغ مورد نیاز را تامین کنند.

روحانی‌نژاد با اشاره به دیگر برنامه‌های این ستاد افزود: بیش از 300 شب خاطره با حضور اقشار مختلف مردم و یادگاران دوران انقلاب اسلامی و بیش از دو هزار گفتمان دینی برای آشنایی نسل جوان با اندیشه‌های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در سطح کشور بیش از پنج هزار مبلغ تحت عنوان طرح هجرت فعالیت می‌کنند که در ایام دهه فجر در زمان نمازهای جماعت برنامه‌های ویژه‌ای اجرا خواهند کرد.

رییس کمیته هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به وجود 72 هزار مسجد در کشور بر اساس آمار اعلام شده، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با 62 هزار مسجد مرتبط است و برای اینکه مساجد فعال را در فضای مجازی مطرح کند پرتالی را برای آنها در نظر گرفته که تاکنون 12 هزار مسجد در این پرتال ثبت‌نام کردند و این مساجد برنامه‌های شادی‌آفرین و جذاب برای نسل جوان برگزار می‌کند.

روحانی‌نژاد یادآور شد: بیش از سه هزار و 732 ائمه جماعات که در دستگاه‌های مختلف و موسسات فعال هستند به مناسبت دهه فجر تغذیه فکری می‌شوند و محتوای لازم در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

وی مهم‌ترین برنامه این کمیته را حضور منسجم و گسترده در مراسم راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن عنوان کرد و گفت: همان‌طور که هیئات مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی و خنثی کردن فتنه‌ها نقش‌آفرینی بودند در راهپیمایی 22 بهمن نیز شرکت گسترده و پرشکوه خواهند داشت.

رییس کمیته هیئات مذهبی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی از برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در 510 مسجد محوری و شاخص کشور خبر داد و گفت: حضور در گلزار شهدا و غبارروبی مزار شهدا جزء برنامه‌های جدی هیئات مذهبی، کانون مداحان و انجمن‌های اسلامی است که امیدواریم تمامی این برنامه‌ها در راستای تحقق شعار ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی و حضور گسترده و باشکوه مردم در این مراسم باشد.

انتهای پیام

کد N71657