اوج آلان تا پایان انتخابات شهرداری ها به دولت اردوغان مهلت داد

ترکیه,اوج آلان,پ,ک

آنکارا- ˈ رمزی کارتالˈ از رهبران حزب غیر قانونی کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ گفت : ˈعبدالله اوج آلانˈ رهبر زندانی ˈپ.ک.کˈ تا پایان انتخابات شهرداری ها برای ادامه مذاکرات صلح به دولت اردوغان مهلت داده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه ملیت ، ˈرمزی کارتال ˈ نماینده ˈ پ.ک.کˈ در اروپا و نماینده سابق مجلس ترکیه گفت : دولت آنکارا در مورد ادامه مذاکرات صلح از خود تعلل نشان می دهد ، اوج آلان برای ادامه مذاکرات صلح تا پایان انتخابات شهرداری ها در فروردین ماه به دولت ˈ رجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه مهلت داده و گفته است دولت آنکارا بعد از این مدت باید گام های جدی در این زمینه بردارد.

وی با سرزنش اقلیم کردستان عراق گفت: اقلیم کردستان عراق، در مورد مسائل کردهای سوریه و ترکیه مانند شاخه ای از حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه فعالیت می کند.

رمزی کارتال با بیان این که سیاست های حزب عدالت و توسعه بر روی منافع و سیاست تجاری پایه گذاری شده است ، افزود: این حزب به هر چیزی از زاویه اقتصادی نگاه می کند و روابطش با اقلیم هم بر همین مبنا قراردارد.

وی با ابراز امیدواری که اقلیم کردستان عراق سیاستهای دولت آنکارا را بخوبی بشناسد ، افزود: امیدواریم مسوولان اقلیم بتوانند واقعیت را ببیند و در زمینه مساله کردهای ترکیه و کردهای سوریه ابزار دست حزب عدالت و توسعه نباشند و از این رفتارشان دست بردارند.

خاورم ** 2010**230 **1446
کد N71604