نماینده مینودشت:

اقدام سازمان ملل در موضوع دعوت ایران به ژنو2 نشانه عدم استقلال آن است

نماینده مردم مینودشت در نطق میان دستور خود با اشاره به محرومیت‌های استان گلستان، خواهان توجه بیشتر به مناطق شرقی این استان شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالکریم رجبی نماینده مردم مینودشت در نطق میان دستور امروز خود با اشاره به اینکه استان گلستان جزو هشت استان محروم کشور است، گفت: توسعه کشاورزی در این استان نیازمند توسعه سیستم مکانیزه کشاورزی و توسعه گردشگری نیازمند فراهم شدن زیرساخت‌ها برای این امر است.

نماینده مینودشت همدلی، وحدت، تعامل، همفکری و وفاق را از جمله عواملی دانست که استان گلستان با آنها می‌تواند در مسیر توسعه قرار گیرد و در مورد مسائل حوزه انتخابیه‌اش، گفت: متاسفانه سد نرم‌آب که تنها سد دارای فاینانس داخلی است در بودجه 93 اعتبار ناچیزی به خود اختصاص داده است که ما از رییس‌جمهور می‌خواهیم تا آن را افزایش دهد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامساعد جاده گرگان مشهد از میانه جنگل گلستان می‌گذرد، گفت: جنگل گلستان محل زندگی گونه‌های کمیاب زیست محیطی است و جاده هر سال باعث تلفات زیادی از این حیوات می‌شود. لازم است محیط زیست و رییس‌جمهور محترم اقدامی برای احداث جاده جایگزین کلاله به بجنورد که مطالعات آن قبلا انجام شده است، انجام دهند.

رجبی در ادامه از هیات دولت خواست تا برای ارتقای تقسیمات کشوری گازرسانی و تامین آب در شرق استان گلستان و تجهیز بیمارستان‌ها اقدام کنند.

نماینده مینودشت در بخش دیگری از نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به بیانات رهبری در مورد اینکه مسلمانان بر مشترکات دینی خود تاکید کنند تا از تفرقه و جنگ داخلی که مژده برای استکبار است بپرهیزند، گفت: از تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی که زحمات آنها باعث شد دشمن قبول کند که ایران حق بهره‌برداری از انرژی هسته‌یی را دارد تشکر می‌کنم و به استکبار هشدار می‌دهم که دست از شیطنت‌های خود بردارد.

رجبی ادامه داد: ایران نقش مهمی در معادلات منطقه‌ای دارد و به همین دلیل هرگونه مذاکره در مورد مسائل مهم بدون حضور ما شکست خواهد خورد.

وی اقدام سازمان ملل در دعوت ایران به ژنو 2 و بعد از آن پس گرفتن این دعوت را نشانه عدم استقلال سازمان ملل دانست و از این بابت ابراز تاسف کرد.

انتهای پیام

کد N71571