حمله جنگنده‌های ارتش پاکستان به مخفیگاه‌های طالبان

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش پاکستان امروز (سه‌شنبه) در عملیاتی علیه شبه‌نظامیان طالبان مناطقی را در نواحی قبیله‌نشین این کشور نزدیک مرز افغانستان بمباران کردند.

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش پاکستان امروز (سه‌شنبه) در عملیاتی علیه شبه‌نظامیان طالبان مناطقی را در نواحی قبیله‌نشین این کشور نزدیک مرز افغانستان بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته منابع نظامی و ساکنان محلی این بمباران‌ها موجب تخریب چندین خانه و فراری دادن روستاییان از خانه‌هایشان شد.

ساکنان منطقه وزیرستان شمالی پاکستان که محل حضور بسیاری از شبه‌نظامیان القاعده است، گفتند در اثر حملات جت‌های ارتش پاکستان چندین غیرنظامی کشته شده‌اند اما ارتش پاکستان هنوز درباره ماهیت این عملیات اظهار نظر نکرده است.

این حملات در حالی صورت می‌گیرند که فشارهای داخلی بر نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان برای اتخاذ اقدامی سخت‌گیرانه علیه شبه‌نظامیان طالبان به دنبال حملات چند روز پیش ‌آن‌ها به نیروهای امنیتی پاکستان افزایش یافته است.

روز یکشنبه هفته جاری حمله شبه‌نظامیان طالبان به یک کاروان ارتش پاکستان که باعث کشته شدن 20 سرباز شد، نواز شریف را واداشت تا سفرش به اجلاس اقتصادی داووس را لغو کند و گمانه‌زنی‌ها درباره عملیات قریب‌الوقوع ارتش پاکستان بالا گرفت.

یک مقام ارتش پاکستانی که نام خود را فاش نساخت، گفت: این عملیات از قبل برنامه‌ریزی نشده بود و جنگنده‌های نیروی هوایی پاکستان برای حمله به مخفیگاه‌های شبه‌نظامیان عامل حمله به نیروهای امنیتی پاکستان فراخوانده شدند.

ارتش پاکستان درباره این گزارش‌ها اظهار نظر نکرد.

مالک جان محمد، یکی از ریش‌سفیدان قبایل در منطقه میر علی گفت در حملات هوایی 15 تن کشته شدند. یک منبع خبری طالبان میزان این تلفات را 27 تن از جمله غیرنظامیان عنوان کرد.

منابع خبری نظامی گفتند، جنگنده‌های پاکستان تنها مخفیگاه‌های شبه‌نظامیان را هدف حمله قرار دادند. ساکنان گفتند بمباران شبانه و بدون هشدار قبلی آغاز شد.

انتهای پیام

کد N71155