تظاهرات دانشجویان حامی اخوان‌المسلمین در آستانه سومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه

مصر

جمعی از دانشجویان طرفدار اخوان المسلمین در ‌آستانه سومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه با برگزاری تظاهرات در دانشگاه‌های این کشور، "کودتای نظامی" مصر و اقدامات نیروهای امنیتی را محکوم کردند.

جمعی از دانشجویان طرفدار اخوان المسلمین در ‌آستانه سومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه با برگزاری تظاهرات در دانشگاه‌های این کشور، "کودتای نظامی" مصر و اقدامات نیروهای امنیتی را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در آستانه سومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه، جمعی از دانشجویان دانشگاه "المنصورة" بار دیگر با برگزاری تظاهرات و تحت عنوان هفته "تشدید انقلاب" به دعوت از "ائتلاف حمایت از مشروعیت" "کودتای نظامی" در مصر را محکوم کردند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی با استفاده از باتوم و شلیک گاز اشک‌آور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان تلاش کردند.

فعالان مصری نیز تصاویری مبنی بر یورش نیروهای امنیتی به دانشگاه "المنصوره" با استفاده از خودروهای زرهی و بازداشت چند تن از دانشجویانی که خواهان قصاص کشته‌شدگان بودند، منتشر کردند.

چند تن از دانشجویان دانشگاه "الفیوم"، ضمن محکوم کردن "کودتای نظامی" مصر با در دست داشتن نمادهای میدان "رابعة العدویة" خواهان بازگشت "مشروعیت" شدند.

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی اقدامات عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع و محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر را محکوم کردند و خواهان محاکمه عاملان کشتار تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز، آزادی بازداشت‌شدگان و پایان دادن به اقدامات نیروهای امنیتی علیه مخالفان "کودتا" شدند.

دانشجویان در مرکز آموزش عالی همکاری‌های کشاورزی در شمال قاهره نیز با برگزاری تظاهرات مخالفت خود با قانون اساسی جدید را اعلام کردند.

از آغاز سال تحصیلی در نیمه سپتامبر گذشته بیشتر دانشگاه‌ها و مدارس مصر صحنه تظاهرات دانشجویان در محکومیت "کودتای مصر" بوده است.

در همین راستا، جنبش "دانشجویان مخالف کودتا" اعلام کرد که دانشجویان روز دوشنبه برای بار دوم با وجود تدابیر امنیتی شدید وارد میدان "رابعة العدویة" شدند.

شبکه خبری رصد نیز گزارش داد که دانشجویان دانشگاه الازهر در خیابان "الطیران" که از ورودی اصلی وزارت دفاع می‌گذرد تظاهراتی را بر پا کردند.

انتهای پیام

کد N71153